Blog > Komentarze do wpisu
Zapowiedź: Polowanie

Dokładnie w połowie marca w polskich kinach zadebiutuje duńska produkcja pt. "Polowanie" za kamerą którego stanął Thomas Vinterberg (film: Moja droga Wendy). Film ten został już wyświetlony na paru festiwalach kinematograficznych na których otrzymał parę statuetek: Cannes – 3 nagrody, MFF w Vancouver i na British Independent Film Award jako najlepszy film zagraniczny. W produkcji tej świetną rolę wg. krytyków zagrał Mads Mikkelsen, obok niego w filmie zagrali na przykład: Alexandra Rapaport, Thomas Bo Larsen, a również Annika Wedderkopp.

W pewnym małym miasteczku w Danii czterdziestoletni Lucas próbuje jakoś poukładać swoje życie. Po trudnym dla niego rozwodzie znalazł przyjaciółkę, ma nową pracę, powoli odbudowuje relacje ze swoim synem Marcusem. Coś jednak poszło nie tak. Tak niewiele, niewinna uwaga, małe kłamstwo. Kłamstwo, które rozprzestrzenia się jak wirus. Cała społeczność wpada w zbiorową histerię. Osamotniony Lucas musi walczyć ze wszystkimi o swoje życie i godność.

Zwiastun produkcji "Polowanie" można obejrzeć na stronie filmowej - Filmweb. Jednakowo jak krytykom filmowym film zyskał uznanie publiczności z kin, typowa nota na amerykańskich portalach wynosi mniej więcej 8,3 na 10 maksymalnie.

czwartek, 07 marca 2013, w.mateusz

Polecane wpisy