Blog > Komentarze do wpisu
Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1

Wielki krokami zbliża się jedna z największych premier tej jesieni - trzecia część filmu z serii Igrzyska Śmierci czyli "Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1". Część 1 ze względu, że zakończenie serii zostało podzielone na dwa filmy - co jest ostatnimi latami często spotykanym zabiegiem, zapewne ze względów finansowych. Premiera w polskich kinach odbędzie się w ten piątek - 21 listopada 2014 roku, kilka dni po premierze w USA - 19 listopada. Reżyserem tej części był Francis Lawrence, natomiast w obsadzie wystąpili: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Julianne Moore, a także nieżyjący już  Philip Seymour Hoffman. Poniżej krótki opis filmu.

 

Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) trafia do Dystryktu 13, po tym jak raz na zawsze położyła kres Głodowym Igrzyskom. Wbrew kłamliwej propagandzie, rebelianci przetrwali zemstę Kapitolu. Pod przewodnictwem Prezydent Coin (Julianne Moore), przygotowują się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss, mimo początkowych wahań, zgadza się wziąć udział w walce. Czy odnajdzie się w roli przywódczyni? Czy stanie się Kosogłosem, symbolem nadziei i oporu przeciw tyranii Prezydenta Snowa?Zwiastun filmu "Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1" możecie obejrzeć tutaj. Pierwsze opinie widzów i recenzje krytyków za oceanu są względnie dobre. Aktualnie film ma średnią ocenę 7,5 na 10 możliwych. Wybieracie się do kina? Napiszcie w komentarzach także czy oglądaliście wcześniejsze części.

wtorek, 18 listopada 2014, w.mateusz

Polecane wpisy

Komentarze
2014/11/30 18:39:17
Czemu te "Igrzyska Śmierci" są takie popularne? :) Ja oglądałem pierwsza część w ogóle pierwszą, no i mi się nie podobała, więc też tą nową odpuszczam sobie.
-
2015/04/01 22:39:48
Jakbys przecztal ksiazke, to bys sie dowiedzial czemu. :) W filmie wiekszosci rzeczy nie ma, a w ksiazce mozesz sobie to wszystko dodatkowo wyobrazic :)