Blog > Komentarze do wpisu
Birdman

Już za dokładnie dwa dni, w naszych kinach zadebiutuje bardzo interesujący film o tytule "Birdman", którego reżyserią i po części scenariuszem zajął się Alejandro González Iñárritu znany z takich filmów jak „Babel” czy „21 gramów”. Jego nowy film "Birdman" to połączenie dramatu i komedii, w którym zobaczymy takich aktorów jak: Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton, Emma Stone, a także Naomi Watts. Poniżej krótki opis tego filmu.

Riggan Thomson (Michael Keaton) postanawia wystawić na Broadwayu sztukę. Ma nadzieję, że to pomoże mu wskrzesić karierę, którą zbudował na roli kinowego superbohatera. Czy dzięki teatrowi udowodni światu i sobie, że jest artystą, a nie przebrzmiałą hollywoodzką gwiazdą? Tuż przed premierą odtwórca głównej roli ulega tajemniczemu wypadkowi. Jego sceniczna partnerka, Leslie (Naomi Watts) sugeruje zatrudnienie popularnego Mike'a Shinera (Edward Norton). Riggan nie ma przekonania, ale zgadza się, bo jego przyjaciel, a zarazem producent przedstawienia, Jake (Zach Galifianakis) naciska, by zaangażować aktora, który przyciągnie dużą widownię. Na domiar złego Riggan ma problemy ze swoją dziewczyną, Laurą (Andrea Riseborough), córką i asystentką, Sam (Emma Stone), która dopiero wyszła z odwyku i byłą żoną, Sylvią (Amy Ryan).

Zwiastun filmu "Birdman" można obejrzeć tutaj. Większości do obejrzenia nie trzeba zachęcać, ale jeśli jeszcze ktoś się zastanawia czy warto to podaję dwa argumenty: ocena 8,5 na 10 możliwych na zagranicznych portalach filmowych oraz dwa Złote Globy, 5 nominacji do złotych globów, 10 nominacji do nagrody BAFTA, dwa Złote Lwy i jeszcze mnóstwo nominacji do mniejszych znanych nagród filmowych.

czwartek, 22 stycznia 2015, w.mateusz

Polecane wpisy