Blog > Komentarze do wpisu
Carte Blanche

W tym tygodniu w kinach pojawi się nowych polski dramat obyczajowy o tytule "Carte Blanche". Jest to film przygotowany przez Jacka Lusińskiego. Premiera tego filmu, który jest oparty na prawdziwej historii, odbędzie się 23 stycznia 2015 roku, a w niektórych kinach można było go zobaczy przedpremierowo np. w warszawskim kinie Atlantic. W roli głównej zagra znany ze świetnych ról Andrzej Chyra, oprócz niego w filmie wystąpili: Urszula Grabowska, Arkadiusz Jakubik, Eliza Rycembel, a także Dorota Kolak.  Poniżej znajduje się krótki opis filmu:

Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Z powodu wady genetycznej mężczyźnie grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed światem problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić swoich uczniów do matury. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela jest jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.

Oceny krytyków, którzy już widzieli ten film są bardzo dobre, więc warto zainteresować się filmem "Carte Blanche", jeśli kogoś nie przekonał opis czy obsada to polecam obejrzeć ten zwiastun.

wtorek, 20 stycznia 2015, w.mateusz

Polecane wpisy