Blog > Komentarze do wpisu
Gra tajemnic

Za nieco ponad tydzień do polskich kin trafi amerykańsko-brytyjska produkcja filmowa o tytule "Gra Tajemnic", której reżyserią zajął się Morten Tyldum. Akcja filmu rozgrywa się w trakcie trwanie drugiej wojny światowej. Głównym bohaterem jest angielski matematyk i kryptolog Alan Turing, który usiłuje złamać kod maszyny szyfrującej Enigmy. W obsadzie w roli Turinga zobaczymy Benedicta Cumberbatcha, a oprócz niego w filmie wstąpili m.in. Keira Knightley, Matthew Goode, Rory Kinnear, a także Mark Strong. Poniżej krótki opis filmu.

 

 Zespół najbardziej utalentowanych ludzi na świecie pracuje pod okiem genialnego Alana Turinga nad złamaniem skomplikowanego szyfru, którym posługują się hitlerowcy. Ich godne podziwu dokonania, oparte częściowo na pracy polskich naukowców, pozwolą ograniczyć liczbę ofiar wojny i przyspieszyć zwycięstwo aliantów. Po zakończeniu wojny Turing koncentruje się na badaniach, których efektem będzie potężna rewolucja technologiczna naszych czasów - narodziny komputera. Mimo swych wielkich zasług, geniusz wpadnie w poważne kłopoty, które w dramatyczny sposób odmienią jego los.

 

Zwiastun filmu "Gra Tajemic" można zobaczyć na portalu filmowym filmweb.pl. W USA i Wielkiej Brytanii film ten miał swoją premierę już w ubiegłym roku. Widzom bardzo spodobał się ten film i aktualnie jego średnia ocena to 8,3 na 10 możliwych, co jest rewelacyjnym wynikiem. Sam zamierzam wybrać się do kina, tylko jak pojawi się w Polsce.

piątek, 09 stycznia 2015, w.mateusz

Polecane wpisy