Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
poniedziałek, 06 lutego 2017
Ciemniejsza strona Greya

Druga część filmu pojawi się, a jakże inaczej na walentynki 2017, aby przyciągnąć ponownie rekordowe ilości widzów do kin. Mniejmy nadzieję, że z filmem "Ciemniejsza strona Greya" będzie nieco inaczej niż pierwszą cześcią "Pięćdziesiąt twarzy Greya" i zamiast dobrych wyników ogądalności, będzie lepsza ocena filmu. Pierwsza cześć nie zachwyciła widzów, zatem nowy film nie ma zawieszonej poprzeczki zbyt wysoko. Obsada filmu pozostała bez zmian, natomiast reżyserią nowej części zajął się James Foley, kóry mniejmy nadzieję ożywi nieco ten film. Poniżej krótki opis filmu.

 

Jamie Dornan i Dakota Johnson powracają jako Christian Grey i Anastasia Steele w filmie "Ciemniejsza strona Greya", drugiej części ekranizacji światowego bestsellera E.L. James. Film pokaże nam nieco ciemniejsze oblicze, zarówno Christiana, jak i Anastasii. Kiedy po bolesnym rozstaniu Christian próbuje nakłonić Anę do powrotu, ona stawia nowe warunki. Próby odbudowania związku, zyskania stabilizacji i spokoju torpedują postaci z przeszłości Christiana, które pojawiają się nagle, w najmniej spodziewanych okolicznościach, chcąc rozbić to, co budują młodzi.
 
Jeśli kogoś nie przekonał opis, warto obejrzeć polski zwiastun filmu tutaj.
wtorek, 22 marca 2016
Film "Psy Mafii" w kinach

Do polskich kin trafił nowa amerykańska produkcja filmowa "Psy Mafii" (oryg. tytuł to Triple 9). Reżyserią tego filmu zajął się John Hillcoat, który odpowiadał za taki filmy jak "Gangster" czy "Droga". Premiera filmu odbyła się w Polsce w piątek 18 marca 2016 roku, natomiast w USA miesiąc wcześniej czyli 18 lutego 2016 roku. W tej nowej produkcji zobaczymy takich jak aktorów jak: Chiwetel Ejiofor, Casey Affleck, Anthony Mackie, Woody Harrelson, Aaron Paul, a także Kate Winslet. Poniżej krótki opis fabuły filmu.

 

Wielowątkowa historia o nieoczekiwanych splotach i zwrotach akcji, rozgrywająca się w skorumpowanym środowisku policji, brutalnych gangsterów i rosyjskiej mafii. Zaufanie to najbardziej niebezpieczny przywilej, który może kosztować życie. Gangsterzy i powiązani z nimi policjanci szykują się do wielkiego skoku. By odwrócić uwagę policji, planują zamach na życie jednego z oficerów. Nad wszystkim czuwa brutalna, nieprzewidywalna rosyjska mafia, na której czele stoi jej królowa, Irina Vlaslov (Kate Winslet).

 

Zapraszam do obejrzenia zwiastun filmu "Psy Mafii". Tak jak wspomniałem premiera filmu odbyła się już miesiąc temu w USA i na zagranicznych portalach pojawiły się pierwsze recenzje i oceny widzów. Średnia ocena tego filmu to 6,6. Wygląda na to, że nie będzie to hit, ale dla miłośników tego typu filmów wart obejrzenia.

 

poniedziałek, 14 grudnia 2015
Zapowiedź "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy"

Już tylko kilka dni dzieli nas od historycznego momentu w dziejach kina – premiera nowej filmu z kultowej serii czyli Gwiezdne Wojny. Filmy o przygodach rebelii i Imperium rozgrywające się w rozległej galaktyce od lat 70 zgromadziły ogromną ilość fanów, którzy z wielką niecierpliwością oczekują nowego filmu jakim jest "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy". Czy film podbije serca fanów Star Wars? Nie wiadomo, ale pewne jest, że pobije kilka rekordów w historii kina. Natomiast producent nie zamierza poprzestawać na jednym czy dwóch nowych filmach z tej serii, ale zapowiedział, że ma plany na co najmniej sześć kolejnych części, a nawet jest szansa, że filmowa seria Gwiezdnych Wojen nie doczeka się nigdy końca, gdyż firma Disney posiadająca prawa do znaku Star Wars zapowiedziała, że będzie produkowała filmy tak długo jak będą się sprzedwały bilety.

 

Co wiemy o nowych Gwiezdnych Wojnach? Niewiele, tym razem opis fabuły nie został podany, więc przed seansem nie dowiemy się zbyt wiele. Jedynym miejscem gdzie możemy czegoś się dowiedzieć jest zwiastun Przebudzenia Mocy, ale i również on nie zdradza nam zbyt dużo.

 

Jesteście zainteresowani nowymi Gwiezdnymi Wojnami? Ja tak, na tą okazję odświeżyłem sobie trzy najważniejsze części i z niecierpliwością czekam na premierę kinową. Ale o rezerwacji biletu możemy tylko pomarzyć, trzeba będzie odczekać kilka dni, gdyż prawie wszystkie bilety na pierwsze dni są już sprzedane.

poniedziałek, 16 listopada 2015
Recenzja filmu "Listy do M. 2"

Premiera długooczekiwanego przez wielu polskich widzów filmu odbyła się w piątek 13-ego listopada. Mi udało się obejrzeć już film i jestem pozytywnie zaskoczony mimo, że nie byłem dobrze nastawiony na tą kontynuację. Druga cześć jednego z najpopularniejszych polskich filmów ostatnich lat jest nieco mniej radosna, bo przeplatają się tam także negatywne historie głównych bohaterów, i mimo że straciła nieco klimatu świąt to uważam, że bardzo dobrze się oglądało i zasługuje na dużą pochwałę. Film "Listy do M. 2" to polska komedia romantyczna w reżyserii Macieja Derczera. Pierwsza część miała premierę dokładnie 4 lata temu i została obejrzana przez 2,5 mln widzów co plasuje ją w czołówce najlepszych polskich filmów w historii pod tym względem. W obsadzie filmu pojawiło się kilka nowych postaci, które wnoszą nowe historie, ale jest również cała stara obsada, której historie są kontynuowane. Poniżej krótki opis fabuły filmu.

 

Od wydarzeń znanych z "Listów do M" minęły cztery lata i wszyscy bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj (Maciej Stuhr), który znalazł szczęście u boku Doris (Roma Gąsiorowska), wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny, co prowokuje jego syna Kostka do obmyślenia sprytnej świątecznej intrygi z pierścionkiem zaręczynowym w tle. Małgosia (Agnieszka Wagner) i Wojtek (Wojciech Malajkat) adoptowali Tosię (Julia Wróblewska), ale teraz - tuż przed Bożym Narodzeniem - ich rodzina musi zmierzyć się wspólnie z nową trudną sytuacją, związaną ze zdrowiem Małgosi. Karina (Agnieszka Dygant), obecnie wzięta pisarka i Szczepan (Piotr Adamczyk), teraz taksówkarz, rozstali się, lecz ich ścieżki nieustannie się przecinają. Związek Betty (Katarzyna Zielińska) i "niegrzecznego" Mikołaja Mela (Tomasz Karolak) nie przetrwał próby czasu. Betty wychowuje ich synka, Kazika z nowym partnerem (Marcin Perchuć). Czy Mel zdoła udowodnić, że zasługuje na miłość syna i stać się dla Kazika prawdziwym superbohaterem?
 
 
Zwiastun filmu można obejrzeć tutaj. Moja ocena to 8/10.

 

 

poniedziałek, 26 października 2015
Zapowiedź filmu "Spectre"

Za niecałe dwa tygodnie do kin trafi nowy film o przygodach agenta 007 o tytule "Spectre". Po udanym poprzednim „bondzie” i tym razem wytwórnia postawiła na reżysera Sama Medesa. Mam nadzieję, że nowy „Bond” nie zawiedzie i film będzie stał minimum na poziomie "Skyfall", który mi osobiście bardzo się podobał. W obsadzie oczywiście jako głownego bohatera zagra Daniel Craig, a oprócz niego w filmie wystąpią: Monica Bellucci, Christoph Waltz, Lea Seydoux, Ralpha Finnesa i wielu innych dobrych aktorów. Poniżej krótki opis fabuły filmu.

 

Tajemnicza wiadomość z przeszłości wysyła Jamesa Bonda (Daniel Craig) na misję do Meksyku i w końcu do Rzymu, gdzie spotyka Lucię Sciarrę (Monica Bellucci), piękną i niedostępną wdowę po znanym przestępcy. Dzięki niej Bond infiltruje tajne spotkanie i odkrywa istnienie złowrogiej organizacji WIDMO. W międzyczasie, w Londynie, Max Denbigh (Andrew Scott), nowy szef Centrum Bezpieczeństwa Narodowego, kwestionuje działania Bonda i kierowanego przez M (Ralph Fiennes) MI6. Bond w tajemnicy namawia do współpracy Moneypenny (Naomie Harris) i Q (Ben Whishaw), żeby pomogli mu dotrzeć do Madeleine Swann (Lea Seydoux)- córki jego starego wroga Mr. White'a (Jesper Christensen). Może ona mieć wskazówkę do odkrycia sieci WIDMA. Jako córka zabójcy, rozumie ona Bonda lepiej niż kto inny. Wraz ze zbliżaniem się do serca organizacji, 007 odkrywa niebezpieczne powiązanie między nim samym a członkiem WIDMA - Franzem Oberhauserem (Christoph Waltz).

 

Zwiastun z polskimi napisami można obejrzeć tutaj. Wybieracie się do kina? 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 26
Tagi