Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
wtorek, 31 stycznia 2012
"Big Love" na walentynki

Można było się spodziewać, że ktoś będzie chciał zgarnąć widownię w walentynki (przed i po też), gdyż wtedy znacznie więcej osób wybiera taką formę spędzania czasu. Nic dziwnego kiedy za oknem -15 stopni mrozu. "Big Love" Barbary Białowąs to romans połączony z thrillerem, który zadebiutuje 10 lutego 2012 roku.

 

Film ten to antyromantyczna opowieść o wielkiej miłości. Dramatyczna historia pary zakochanych, rozgrywająca się na przestrzeni kilku lat. Emilka ma 16 lat, kiedy poznaje Maćka, starszego od niej o kilka lat. To jej pierwszy chłopak, który nie tylko wprowadza ją w świat namiętności i buntu wobec konserwatywnych zasad, ale stanowi dla niej - wychowywanej tylko przez matkę - figurę ojca. Pod jego wpływem wyprowadza się z domu, zamieszkuje z ukochanym. Początkowo wszystko wydaje się idealne - to miłość na całe życie. Ale z czasem dziewczyna dojrzewa, emancypuje się, dostrzega świat, który na jakiś czas przysłonił jej Maciek, zostaje piosenkarką, co zawsze było jej marzeniem. To z kolei oddala ją od Maćka.

 

Przed zabraniem swojej drugiej połówki zapraszamy najpierw do obejrzenia zwiastuna filmu Big Love.

poniedziałek, 23 stycznia 2012
Wahlberg i Beckinsale w "Kontrabandzie"

W piątek na ekranach naszych kin zadebiutuje film Kontrabanda, w którym zobaczymy Marka Wahlberga, Kate Beckinsale i Bena Fostera. Niestety scenariusz nie jest nowy, gdyż film ten to remake filmu Reykjavik-Rotterdam z 2008 roku, jednak ten film nie miał szans na światowy sukces, gdyż był raczej małą produkcją europejską. Nie to co Hollywood. 

Legendarny przemytnik Chris Farraday porzucił przestępczą działalność na rzecz wygodnego życia z rodziną. Kiedy jednak jego szwagier, Andy, wpada w kłopoty przemycając narkotyki na zlecenie bezlitosnego Tima Briggsa, Chris zostaje zmuszony do spłacenia długu Andy'ego i powrotu do dawnego zajęcia. Przy pomocy najlepszego przyjaciela, Sebastiana Abneya, Chris szybko zbiera ekipę, w której skład wchodzi m.in. jego kolega z dzieciństwa Danny Raymer i wyrusza do Panamy. A wszystko to pod bokiem kapitana statku, który znając ojca Chrisa, od początku podejrzewa młodego Farradaya o ciemne sprawki. Sytuacja szybko się komplikuje, a Chris musi stawić czoła nie tylko brutalnym handlarzom narkotyków z Panamy, wśród których znajduje się Gonzalo, a także policji i płatnym zabójcom zanim jego żona Kate i synowie staną się ich celem.

To tyle, myślę że warto sprawdzić oceny na portalach filmowych ;)

poniedziałek, 16 stycznia 2012
"Artysta" ze Złotym Globem

W weekend odbyło się rozdanie prestiżowych Złotych Globów. Jednym z bardziej uznanych filmów był tytuł "Artysta" (ang. The Artist) w reżyserii Michela Hazanaviciusa. Ten francuski film zdobył nagrodę w trzech kategoriach:

  • Najlepsza komedia lub musical
  • Najlepszy aktor w komedii lub musicalu: Jean Dujardin
  • Najlepsza muzyka: Ludovic Bource

Teraz czas na kila informacji o samym filmie. Jest to film z gatunku: Dramat, Komedia, Romans. Ta francuska produkcja to film Niemy, a akcja filmu toczy się 1927 i obraz jest stylizowane na te lata.

Opis filmu od dystrybutora: Rok 1927, Hollywood. Gwiazda kina niemego, George Valentin, obawia się, że pojawienie się dźwięku w filmie oznacza koniec jego kariery. Pomaga się jednak wybić młodej tancerce, Peppy Miller.

W polskich kinach film pojawi się w lutym (dokładna data: 24.02.2012r.), jest jeszcze więc trochę czasu, ale już dziś można obejrzeć zwiastun filmu Artysta.

Dramat, Komedia, Romans, Niemy
wtorek, 10 stycznia 2012
Sherlock Holmes gra cieni

Równo z opisywanym ostatnio Kotem w butach, w kinach pojawi się drugi bardzo ciekawy film - Sherlock Holmes gra cieni, który naturalnie jest kontynuacją filmu (miejmy nadzieję, że tak samo dobrą) z 2009 roku. Film Guya Richiego pojawi się 5 stycznia w kinach w całej Polsce.

Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) zawsze uchodził na najinteligentniejszego mężczyznę w okolicy... aż do teraz. Oto pojawił się nowy geniusz zbrodni, Profesor Moriarty (Jared Harris). Nie dość, że dorównuje on intelektem Holmesowi, to jego skłonność do czynienia zła, połączona z absolutnym brakiem sumienia, mogą dać mu przewagę nad słynnym detektywem. Kiedy znaleziono ciało księcia koronnego Austrii, dowody przedstawione przez Inspektora Lastrade’a (Eddie Marsan) wskazywały na samobójstwo. Jednak Sherlock Holmes dochodzi do wniosku, że książę padł ofiarą morderstwa, które jest jedynie elementem złowieszczej zagadki wymyślonej przez Profesora Moriarty’ego. Łącząc przyjemne z pożytecznym, Holmes podąża za wskazówkami do tajnego klubu dżentelmenów, w którym wspólnie z bratem, Mycroftem Holmesem (Stephen Fry) wznoszą toasty na cześć Watsona w jego ostatni kawalerski wieczór. Tam Holmes spotyka Sim (Noomi Rapace), cygańską wróżbitkę, która widzi więcej, niż chce powiedzieć i która przez przypadek została wplątana w morderstwo księcia, przez co stała się kolejnym celem mordercy. Holmes z trudem ratuje jej życie, a ta w zamian niechętnie zgadza się mu pomóc.

Gdyby ktoś nie był zdecydowany na film po samym opisie, może jeszcze obejrzeć zwiastun nowego Sherlocka.

Tagi