Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
piątek, 11 stycznia 2013
Premiera musicalu "Nędznicy"

Już na koniec stycznia obecnego roku w naszych kinach będzie miała premierę jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku pt. "Nędznicy". Musical to nieczęsto pokazywany gatunek pośród filmów kinowych. Reżyserią tego dramatu zajął się Tom Hooper, znany z oscarowej produkcji pt. "Jak zostać królem". Pierwszoplanowe postacie w filmie zagrali: Hugh Jackman, Russell Crowe a także Anne Hathaway.

Historia Jeana Valjean, dawnego galernika, którego ściga obsesyjnie przestrzegający prawa inspektor Javert. Valjean bierze pod opiekę córkę zmarłej Fantine, Cosette. Mijają lata. Nastroje polityczne w Paryżu wskazują na zbliżającą się rewolucję. Cosette zakochuje się z wzajemnością w młodym  republikaninie Mariuszu. Eponine, córka Thenardiera - szefa szajki paryskich przestępców, darzy Mariusza nieodwzajemnioną miłością. Tymczasem wybucha powstanie. Na czele walczących z Gwardią Narodową powstańców staje przyjaciel Mariusza, Enjolras, charyzmatyczny i wierzący w lepsze jutro idealista.

Na zwiastun filmu "Nędznicy" zapraszam koniecznie wszystkich, bowiem akurat w przypadku tej produkcji zobaczenie zwiastuna jest kluczowe, ażeby oszacować czy film przypadnie nam do gustu, bo przecież to musical. Pierwszą dobrą informacją dla osób chcących wybrać się na ten film jest fakt, iż otrzymał on już bardzo wiele nominacji do rozmaitych nagród, np. Złote Globy, BAFTA 2013 czy Złoty Laur. Natomiast następną interesującą inforamcją jest to iż produkcja ta otrzymuje ponadprzeciętne noty na świecie, w których film jest już wyświetlany, na portalu filmowym IMDB przeciętna nota wynosi 8,2 na 10 możliwych. Na tej podstawie możemy zarekomendować ten film prawie w ciemno. 

Tagi