Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
wtorek, 14 stycznia 2014
Film "Pod Mocnym Aniołem"

Mistrz Wojciech Smarzowski rozpędza się z roku na rok, niespełna rok po "Drogówce" do naszych kin trafi nowa produkcja czyli film o tytule "Pod Mocnym Aniołem", który jest filmową adaptacją polskiej powieści Jerzego Pilcha o tym samym tytule co tytuł filmu, choć reżyser początkowo stwierdził, że ta książka jest antyfilmowa. Zwiastun filmu można obejrzeć na stronie filmweb.pl w tym miejscu. Obsada, jak przystało na filmy Smarzowskiego, jest z najwyższej półki. W filmie zobaczymy takich aktorów i aktorki jak: Robert Więckiewicz (główna rola), Julia Kijowska, Jacek Braciak, Andrzej Grabowski, Kinga Preis, Marcin Dorociński, Izabela Kuna, Arkadiusz Jakubik, Eryk Lubos, Marian Dziędziel, Adam Woronowicz i jeszcze wielu innych cenionych w Polsce aktorów. 

Krótki opis filmu:  Jerzy jest pisarzem i alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna pić... 


Wkrótce trafia na odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę, personel i innych pacjentów, którzy tworzą niezwykle barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, ksiądz, policjant, kierowca TIR-a, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni. Wszyscy piją, bo picie to nasz sport narodowy. 

Wybieracie się? Jeśli tak to zapraszamy do zostawienia w komentarzu swojej opinii.

Tagi