Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
piątek, 15 lutego 2013
Zapowiedź filmu "Lot"

Za niecałe dwa tygodnie odbędzie się debiut amerykańskiego dramatu o prostym tytule - "Lot" (ang. Flight), którego reżyserem a też producentem jest Robert Zemeckis. Obraz ten został uznany już na wielu galach kinematograficznych, np. kilka nominacji do Oscarów a również Złotych Globów, a dodatkowo wygrana w Satelity. W tej produkcji główną rolę gra ceniony aktor - Denzel Washington, dodatkowo w obsadzie obejrzymy m.in.: Kelly Reilly, Johna Goodmana, Briana Geraghty a również Bruca Greewooda.

"Lot" opowiada historię pilota komercyjnych linii lotniczych, uzależnionego od alkoholu i narkotyków. Gdy rozbija się pilotowany przez niego samolot, udaje mu się uratować prawie wszystkich pasażerów i załogę i zostaje obwołany bohaterem. Jednak nikt nie zna jego mrocznego sekretu, że był pijany, gdy usiadł za sterami samolotu.

Na trailer filmu "Lot" zapraszamy do zobaczenia na portalu filmowym Filmweb, na której jest także mnóstwo innych interesujących wiadomości o tej produkcji filmowej. Film "Lot" na świecie premierę w kinach miał już w ubiegłym roku (USA – listopad 2012) i dzięki temu mamy możliwość dowiedzieć się czy warto wybrać się do kina. Na międzynarodowym portalu IMDB film dostał średnią ocenę 7,4 na 10 możliwych gwiazdek od ponad 60 tysięcy ludzi, więc bardzo dobrze.

piątek, 08 lutego 2013
Zapowiedź - Tajemnica Westerplatte

W drugim tygodniu lutego na ekranach kin będzie miała premierę krajowa produkcja filmowa pt. "Tajemnica Westerplatte", której reżyserem jest mało popularny reżyser Paweł Chochlew. Film ten jest z gatunku dramat oraz film wojenny, co istotne omawiany film jest inspirowany produkcją z 1967 roku pt. "Westerplatte". W kinie obejrzymy wielu sławnych a też szanowanych przez widzów aktorów, jak przykładowo: Andrzej Grabowski, Michał Żebrowski, Mirosław Zbrojewicz, Jan Wieczorkowski a również Jan Englert.

Krótki opis filmu:

„Tajemnica Westerplatte" to projekt wysokobudżetowego filmu, którego akcja dzieje się w czasie początkowych dni II Wojny Światowej. Jest to epicka opowieść o obronie polskiej placówki Westerplatte przed niemiecką armią. Fabuła obejmuje siedem dni września 1939 roku. Ofensywa Niemców na Westerplatte rozpoczął Drugą Wojnę Światową. Walorem produkcji jest szereg scen batalistycznych, żywa oraz wciągająca fabuła, oraz efekty specjalne. Niebagatelne znaczenie ma również adekwatny dobór obsady – zarówno aktorskiej jak i ekipy realizatorów.

Zwiastun i ciekawostki z filmu

Zwiastun produkcji „Tajemnica Westerplatte” możemy zobaczyć na stronie filmweb.pl. Z ciekawostek należy dopisać, że pierwsze informacje o powstawaniu tej produkcji pojawiły się już w 2008 roku, natomiast film napotkał na dużo problemów i zdjęcia do filmu były cyklicznie zakłócane. Na dodatek początkowa obsada aktorska się zmieniła, nie zobaczymy m.in. Bogusława Lindy, Eryka Lubosa, Jana Peszka oraz litewskiego aktora Audriusa Brużasa, którego zastąpił w filmie Borys Szyc. Film ten borykał się z problemami finansowymi, przede wszystkim przez ryzyko dotacji z PISF, budżet filmu oblicza się na czternaście mln złotych.

Tagi