Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
czwartek, 26 lutego 2015
Film "Dwa dni, jedna noc"

Długo czekaliśmy na ten moment, ale to już jutro – 27 lutego do kin trafi europejska produkcja filmowa o tytule "Dwa dni, jedna noc" w reżyserii Jean-Pierre Dardenne oraz Luc Dardenne. Główną rolę w filmie zagrała po mistrzowsku Marion Cotillard. Oprócz niej w filmie zobaczymy także:  Fabrizio Rongione, a także Catherine Salée. Na tegorocznych festiwalach filmowych film otrzymał 6 statuetek a nominowany był już 14 razy i pewnie to jeszcze nie koniec sukcesów. Poniżej krótki opis filmu.

 

Sandra staje przed zadaniem z pozoru niemożliwym. Musi przekonać ludzi, z którymi pracuje, aby zrezygnowali ze swoich premii. Jeżeli jej się nie powiedzie, sama straci pracę. Wspierana przez męża, wyrusza na spotkania z kolegami i koleżankami z pracy. Ma tylko jeden weekend, by uratować posadę. Czeka ją spotkanie z pełną gamą ludzkich charakterów i reakcji na jej trudną prośbę.środa, 25 lutego 2015
Oscary 2015: "Birdman" wygrywa

Tegoroczne Oscary rozdane, film "Birdman" zgarnia aż cztery statuetki w tym te dwie najważniejsze czyli "najlepszy film" oraz "najlepsza reżyseria", nie udało się tylko Michaelowi Keatonowi w kategorii "najlepszy aktor pierwszoplanowany". Podobnie jak film Alejandro González Iñárritu cztery statuetki otrzymał "The Grand Budapest Hotel", jednak w mniej medialnych kategoriach. Trzy statuetki otrzymał "Whiplash". Największym przegranym jest Boyhood, który otrzymał tylko jedną statuetkę.

 

Ogromna radość dla polskiej kinematografii, gdyż film Pawła Pawlikowskiego "IDA" zgarnęła statuetkę dla "najleszego filmu nieanglojęzycznego". Gratulujemy! Poniżej lista zwycięzców we wszystkich kategoriach.

 

Film - "Birdman"

Reżyser - Alejandro González Iñárritu - "Birdman"

Aktor - Eddie Redmayne - "Teoria Wszystkiego"

Aktorka - Julianne Moore - "Still Alice"

Aktor Drugoplanowy - J.K. Simmons - "Whiplash"

Aktorka Drugoplanowa - Patricia Arquette - "Boyhood"

Scenariusz Oryginalny - Alejandro González Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Armando Bo - "Birdman"

Scenariusz Adaptowany - Graham Moore - "Gra Tajemnic"

Film Nieanglojęzyczny - "Ida"

Animacja - "Wielka Szóstka"

Dokument - "Citizenfour"

Zdjęcia - "Birdman"

Montaż - "Whiplash"

Efekty Specjalne - "Interstellar"

Muzyka - Alexandre Desplat - "Grand Budapest Hotel"

Piosenka - "Glory" - "Selma"

Montaż Dźwięku - "Snajper"

Dźwięk - "Whiplash"

Scenografia - "Grand Budapest Hotel"

Kostiumy - "Grand Budapest Hotel"

Charakteryzacja - "Grand Budapest Hotel"

Krótkometrażowy Dokument - "Crisis Hotline: Veterans Press 1"

Film Krótkometrażowy - "Rozmowa"

Krótkometrażowa Animacja - "Uczta"

piątek, 20 lutego 2015
Spongebob: na suchym lądzie

Dziś do kin trafia film o przygodach gąbek morskich czyli "Spongebob: na suchym lądzie", którego reżyserią zajła się Paul Tibbitt. Nie jest to pierwszy raz kiedy Spongebob trafia na wielkie ekrany, w 2004 roku powstał film "SpongeBob Kanciastoporty" jednak nigdy nie trafił on oficjalnie do polski. Okazuje się, że mimo ogromnej popularności gąbki Spongebob w USA, polscy widzowie nie darzą go ogromną sympatią. Tym razem jednak film trafi do naszych kin już dziś czyli 20 lutego 2015 roku. Film ten jak na animację przystało będzie wyświetlany w technologii 3D ku uciesze najmłodszej widowni jak i również będzie z polskim dubbingiem. Poniżej krótki opis filmu:

Życie w Bikini Dolnym nie mogłoby być lepsze dla wiecznego optymisty SpongeBoba i jego przyjaciół: lojalnej rozgwiazdy Patryka, sardonicznej ośmiornicy Skalmara, wiewiórki naukowca Sandy i skorupiaka kapitalisty pana Krabsa. Kiedy zostaje wykradziony sekretny przepis na kraboburgery, odwieczni rywale SpongeBob i Plankton muszą połączyć siły i udać się w podróż w czasie i przestrzeni, aby pokonać nikczemnego pirata Burgerobrodego i zniweczyć jego plany na tworzenie wybornych smakołyków.

Zadję sobie sprawę, że w Polsce film ten obejrzą miłośnicy przygód Spongeboba oraz rodzicie z dziećmi, ale nie odniesie on tak spektakularnego sukcesu jak inne animacje typu Madagaskar czy Pingwiny z Madagaskaru, gdyż sam serial w Polsce jest praktycznie niedostępny dla szerszej widowni. Oglądaliście Spongeboba? Wybieracie się do kina? Dajcie znać w komentarzach.

wtorek, 17 lutego 2015
Orły 2015 - nominacje

Dzisiaj odpoczynek od opisywania filmów. Czas na jedną z najważniejszych polskich nagród filmowych, czyli mowa o Orłach. Polskie Nagrody Filmowe o nazwie "Orły" przyznaje Polska Akademia filmowa. Nagroda ta przyznawana jest od 1999 roku, w tym roku przyznane zostaną one po raz 16 pod tytułem "Orły 2015". Tym razem konkurencja w każdej kategorii jest bardzo silna. Poniżej lista filmów i osób kina nominowana w każdej z kategorii.

Film

Bogowie

Jack Strong

Miasto 44

Aktor

Tomasz Kot – „Bogowie”

Marcin Dorociński – „Jack Strong”

Robert Więckiewicz – „Pod Mocnym Aniołem”

Aktorka

Maja Ostaszewska – „Jack Strong”

Zofia Wichłacz – „Miasto 44”

Agata Kulesza – „Pani z Przedszkola”

Aktor drugoplanowy

Piotr Głowacki – „Bogowie”

Ireneusz Czop – „Jack Strong”

Adam Woronowicz – „Pani z Przedszkola”

Arkadiusz Jakubik – „Pod Mocnym Aniołem”

Aktorka drugoplanowa

Kinga Preis – „Bogowie”

Karolina Gruszka – „Pani z Przedszkola”

Kinga Preis – „Pod Mocnym Aniołem”

Reżyser

Łukasz Palkowski – „Bogowie”

Władysław Pasikowski  – „Jack Strong”

Jan Komasa – „Miasto 44”

Scenariusz

Bogowie

Jack Strong

Pod Mocnym Aniołem

Muzyka

Granatowy zeszyt

Jack Strong

Obce Ciało

Sen o Warszawie

Zdjęcia

Bogowie

Miasto 44

Powstanie Warszawskie

Film dokumentalny

Efekt domina

Powstanie Warszawskie

Sen o Warszawie

Scenografia

Bogowie

Jack Strong

Miasto 44

Film Europejski

Lewiatan

Nimfomanka – Części I

Wielkie piękno

Kostiumy

Bogowie

Jack Strong

Miasto 44

Dźwięk

Bogowie

Jack Strong

Powstanie Warszawskie

Montaż

Bogowie

Jack Strong

Jeziorak

Miasto 44

Odkrycie roku

Ewa Gronowska – „Bogowie”

Kacper Fertacz – „Hardkor Disko”

Zofia Wichłacz – „Miasto 44”

Serial Fabularny

Czas honoru – Powstanie

Ranczo

Wataha

Jak można zauważyć największą ilość nominacji otrzymały filmy: Bogowie – 12 nominacji, Jack Strong – 11 nominacji oraz Miasto 44 – 7 nominacji.  Statuetki orłów na gali "Orły 2015" zostaną wręczone 2 marca. Zapraszam wtedy na bloga, aby poznać zwycięzców.

poniedziałek, 16 lutego 2015
Film Snajper

Już w ten piątek w Polsce zadebiutuje świetnie zapowiadający się nowy film Clinta Eastwooda o tytule "Snajper" (oryg. American Sniper), który w styczniu otrzymał aż sześć nominacji do Oscarów i ma realne szanse na kilka statuetek. W roli tytułowego snajpera zobaczymy Bradleya Coopera. Oprócz niego w filmie zobaczymy także: Siennę Miller, Kyle Gallner, a tkaże Luke'a Grimesa. Poniżej krótki skrót fabuły filmu.

Żołnierz oddziału SEAL Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, Chris Kyle (Bradley Cooper) zostaje wysłany do Iraku w jednym celu - ma chronić innych uczestników misji. Dzięki niezwykle celnym strzałom ratuje życie wielu żołnierzom na polu walki, a w miarę jak wieści o jego odwadze zataczają coraz szersze kręgi, zyskuje przydomek "Legenda". Jego sława dociera również za linię wroga. Pozbycie się Kyle'a staje się najważniejszym celem rebeliantów, którzy wyznaczają nagrodę za jego głowę. Jednocześnie żołnierz toczy innego rodzaju bitwę - na własnym, rodzinnym froncie. Choć przebywa na drugim końcu świata, stara się być dobrym mężem i ojcem. Mimo zagrożeń i dotkliwej rozłąki z rodziną Chris służy w Iraku cztery kolejne zmiany. Po powrocie do dzieci i żony, Tayi (Sienna Miller) przekonuje się jednak, że nie potrafi zapomnieć o wojnie.

Zwiastun filmu "Snajper" możemy obejrzeć tutaj. Warto dodać, że film w USA miał już swoją premierę i średnia ocena to 7,5 na 10 możliwych, myślę że osoby które lubią filmy Eastwooda oraz te w stylu The Hurt Locker nie zawiodą się.


 
1 , 2
Tagi