Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
środa, 21 listopada 2012
"Atlas Chmur" braci Wachowskich

Film pod tytułem "Atlas Chmur" (ang. Cloud Atlas) to zdaniem wielu najciekawsza premiera tego tygodnia, a ma dużą konkurencję. Reżyserią filmu zajeli się bracia Wachowscy – Lana i Andy oraz pomagał im Tom Tykwer. Film jest z gatunku science-fiction z modułami dramatu. Pamiętając produkcję Wachowskich pt. Matrix możemy się spodziewać, iż Atlas Chmur to kawałek świetnego kina sci-fi. W filmie obasada równie dobra co reżyseria, zobaczymy m.in. Toma Hanksa, Halle Berry, a a dodatkowo Jima Broadbenta.

W filmie śledzimy losy postaci z różnych epok i zakątków świata, których najbardziej błahe decyzje i czyny mają daleko idący wpływ na teraźniejszość, przyszłość, a nawet przeszłość naszej planety. "Atlas chmur" jest ucztą nie tylko dla wielbicieli zapierających dech w piersiach opowieści przygodowych, ale także spostrzegawczych miłośników X Muzy. Każda z gwiazd występuje w filmie w kilku nierozpoznawalnych na pierwszy rzut oka wcieleniach, dając popis wirtuozerskiej gry i ironicznego dystansu do swojego dotychczasowego wizerunku.

Niezmiernie szkoda, że debiut opóźniony w porównaniu do USA o około miesiąc, ponieważ film to nie kot w worku, że musimy znać oceny innych widzów wcześniej. Możemy dodać, że film ten zdobywa bardzo dobre noty od widzów z zagranicy, średnia nota jest na poziomie 8,2 na 10 możliwych. Na video zapowiedź filmu "Atlas Chmur" zapraszamy na portal filmowy Filmweb, gdzie poza tym zwiastunem jest mnóstwo materiałów video związanych z filmem.

Tagi