Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
wtorek, 18 listopada 2014
Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1

Wielki krokami zbliża się jedna z największych premier tej jesieni - trzecia część filmu z serii Igrzyska Śmierci czyli "Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1". Część 1 ze względu, że zakończenie serii zostało podzielone na dwa filmy - co jest ostatnimi latami często spotykanym zabiegiem, zapewne ze względów finansowych. Premiera w polskich kinach odbędzie się w ten piątek - 21 listopada 2014 roku, kilka dni po premierze w USA - 19 listopada. Reżyserem tej części był Francis Lawrence, natomiast w obsadzie wystąpili: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Julianne Moore, a także nieżyjący już  Philip Seymour Hoffman. Poniżej krótki opis filmu.

 

Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) trafia do Dystryktu 13, po tym jak raz na zawsze położyła kres Głodowym Igrzyskom. Wbrew kłamliwej propagandzie, rebelianci przetrwali zemstę Kapitolu. Pod przewodnictwem Prezydent Coin (Julianne Moore), przygotowują się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss, mimo początkowych wahań, zgadza się wziąć udział w walce. Czy odnajdzie się w roli przywódczyni? Czy stanie się Kosogłosem, symbolem nadziei i oporu przeciw tyranii Prezydenta Snowa?Zwiastun filmu "Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1" możecie obejrzeć tutaj. Pierwsze opinie widzów i recenzje krytyków za oceanu są względnie dobre. Aktualnie film ma średnią ocenę 7,5 na 10 możliwych. Wybieracie się do kina? Napiszcie w komentarzach także czy oglądaliście wcześniejsze części.

piątek, 14 listopada 2014
Głupi i głupszy bardziej

Dokładnie 20 lat potrzebowali twórcy aby stworzyć drugą część dobrze znanej komedii "Głupi i głupszy" z Jimem Carreyem i Jeffem Danielsem. 14 listopada 2014 roku do kin trafia druga część "Głupi i głupszy bardziej". Reżyserią ponownie zajęli się Bobby Farrelly, Peter Farrelly. Ta część, mimo upływu czasu, wydaje się że będzie na całkiem dobrym poziomie i widzownie nie zawiodą się w kinach. Zwiastun filmu można obejrzeć tutaj. W obsadzie oprócz wspomianego Jimiego Carreya i Jeffa Danielsa zobaczymy także:  Rob Riggle, Laurie Holden,  Rachel Melvin a także Steve Tom. Poniżej krótki opis filmu:

 

20 lat temu Lloyd i Harry przemierzyli Stany Zjednoczone, by odnaleźć tajemniczą piękną nieznajomą, która pozostawiła w ich rękach walizkę pełną dolarów. Teraz ponownie wyruszają w podróż. Tym razem ich celem jest odnalezienie nieślubnej córki Harry'ego, od której mogliby pozyskać dla niego nerkę do przeszczepu.Tagi