Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
czwartek, 20 grudnia 2012
"Hobbit" już niedługo w kinach

W piątek po świętach Bożego Narodzenia, jeszcze w 2012 roku (28 grudnia) do polskich sal kinowych trafi jeden z najmocniej zwiastowanych produkcji filmowych obecnego roku pt. "Hobbit". Film, którego reżyserem jest Peter Jackson powstał na bazie książce J.R.R. Tolkiena pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Opowieść o przygodach Bilbo Baggins została podzielona na trzy części, które będą w kinach następująco: w 2013 roku i za dwa lata. W naszym kraju film ten będziemy mogli obejrzeć zarówno z polskim dubbingiem jak i również z napisami. Oczywiście jak przystało na dzisiejsze standardy film będzie pokazywana w technologii 3D. W filmie zobaczymy kilku ciekawy osób, jak przykładowo: Ian McKellen, William Kircher , Stephen Hunter, a również Mark Hadlow.


Bilbo Baggins wyrusza wraz z czarodziejem Gandalfem i grupą trzynastu krasnoludów (Thorin, Oin, Glóin, Balin, Dwalin, Fíli, Kili, Dori, Nori, Ori, Bifur, Bofur, Bombur) na wyprawę, której celem jest mroczna siedziba straszliwego smoka Smauga i znajdującego się tam drogocennego skarbu. Aby się tam dostać, drużyna będzie musiała stawić czoło trzem ohydnym trollom, przedostać się przez Góry Mgliste, Mroczną Puszczę oraz królestwo goblinów. U schyłku wędrówki rozegra się wielka bitwa nazwana "Bitwą Pięciu Armii", w której to naprzeciw siebie staną, z jednej strony - ludzie, elfy i krasnoludy, a z drugiej - wargowie i gobliny.


Dużą stratą jest fakt, iż premiera tej produkcji u nas nie odbyła się na równi z innymi rynkami, wszak prawdopodobnie jest to podyktowane nadchodzącymi świętami oraz zapewne gorszą sprzedażą biletów w tym okresie. W Ameryce i kilku europejskich krajach Hobbita można obejrzeć już od minionego weekendu i z pierwszych informacji to ta produkcja miała nadzwyczaj dobre wejście. Przedtem jak film trafi do polskich kin, rekomendujemy zobaczyć trailer filmu pt. "Hobbit" a również dodatkowe materiały multimedialne na portalu FilmWeb.

środa, 12 grudnia 2012
Nowy film "Gambit", lepszy od oryginału?

Na święta w polskich kinach szykuje się bardzo interesująca premiera filmowa. Będzie miał premierę film braci Coen o tytule "Gambit". Oprócz światowej klasy scenarzystami w tej produkcji wystąpią sporo nadzwyczaj zacnych aktorów jak na przykład: Colin Firth, Cameron Diaz,  Stanley Tucci, a też Alan Rickman. Ta komedia kryminalna zadebiutuje u nas 26 grudnia 2012 roku. Należałoby zauważyć, iż film jest mocno wzorowany na produkcji z 1966 roku o jednakowym tytule.


Harry Deane to człowiek konkretny. Taki też jest jego plan. A przynajmniej tak mu się wydaje... Harry jest kuratorem kolekcji obrazów impresjonistycznych, należącej do magnata medialnego, lorda Lionela Shabandara. Harry doskonale zdaje sobie sprawę, że jego szef desperacko pragnie zdobyć zaginiony obraz Moneta. Wymyśla więc skomplikowany szwindel, by nieźle się wzbogacić, ale i zemścić na lordzie za wszystkie lata upokorzeń. Rzecz w tym, że dzieło, o którym marzy lord Shabandar, zostało całkiem niedawno namalowane przez przyjaciela i wspólnika Harry’ego, Majora , byłego wojskowego, który może pochwalić się fałszerskim talentem na światowym poziomie. Harry zaczyna wprowadzać swój plan w życie na teksańskim rodeo, gdzie zagaduje PJ, zwyciężczynię zawodów w ujarzmianiu cielaków.


Zwiastun komedii o tytule "Gambit" najlepiej obejrzeć na stronie filmweb.pl. Premiera tej komedii w wielu krajach w tym w USA, już była w październiku i dzięki temu możemy określić czy warto iść na seans. Niestety film w scenariuszu braci Coen nie zafascynowała publiki, bo przeciętna ocena filmu to tylko 5,3 na 10 możliwych. Lepiej obejrzeć obraz z 1966 roku.

Tagi