Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
poniedziałek, 22 grudnia 2014
"Hobbit" już w kinach (u nas za kilka dni)

Premiera trzeciej części filmu Hobbit już trafiła na wielkie ekrany w USA i 22 innych krajów na świecie i jak zawsze film o przygodach Bilbo Bagginsa wspiął się na sam szczyt amerykańskiego i światowego box office, zarabiając do tej pory łącznie 355,6 mln dolarów. W Polsce premiera filmu "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" odbędzie się tuż po świętach w piątek 26 grudnia 2014 roku. Więcej o filmie napisałem we innym wpisie o Hobbicie, kilka tygodniu temu.

poniedziałek, 15 grudnia 2014
Europejski sukces filmu "Ida"

Dziwnym trafem, nie pisałem na blogu jeszcze nic o filmie Pawła Pawlikowskiego "Ida", a tak się składa, że mimo tego iż film miał swoją premierę ponad rok temu - 25 października 2014 roku to nadal jest na ustanch zarówno widzów jak i krytyków sztuki filmowej. 13 grudnia 2014 roku, czyli w ubiegłą sobotę ten polski dramat otrzymał główną nagrodę "Europejskiego Filmu roku" na ceremonii rozdania 27. Europejskich Nagród Filmowych! Film też będzie miał szansę w następnym roku powalczyć o nagrodę Oscara. 

 

Jeśli jeszcze ktoś nie widział filmu "Ida" z Agatą Kuleszą i Dawidem Ogrodnikiem w rolach głównych, to ciągle ma szansę obejrzeć go w kilku kinach studyjnych w całym kraju. Film dostępny jest także na DVD i Blu-ray od dwóch miesięcy. Zwiastun filmu można zobaczyć tutaj.

poniedziałek, 08 grudnia 2014
Love, Rosie

W ten weekend do polskich kin wszedł bardzo dobry film za gatunku komedia romantyczna o tytule "Love, Rosie" z Lily Collins w roli głównej. Autorem tego wzruszającego, ale nie smutnego, filmu jest Christian Ditter, dla którego ten film to pierwsze tak duże dzieło. W obsadzie oprócz Lily Collins zobaczymy także: Sama Claflina, Christiana Cooke, Tamsin Egerton. Poniżej krótki opis filmu, natomiast zwiastun możesz obejrzeć tutaj.

 

Rosie i Alex znają się od dzieciństwa. Gdy Alex wyjeżdża z Dublina na studia do Ameryki, ich wieloletnią przyjaźń czekają ciężkie chwile. Czy znajomość przetrwa lata rozłąki i tysiące kilometrów? Czy zaryzykują wszystko dla rodzącej się między nimi miłości? "Love, Rosie" to wzruszającą powieść o szukaniu miłości i własnej recepty na szczęście, o zabawnych nieporozumieniach i poważnych zaniedbaniach, które oddalają ludzi od siebie. To także, a może przede wszystkim, opowieść o mocy, jaką daje pewność, że gdzieś, choćby na końcu świata, jest ktoś, kto zrozumie wszystkie twoje, nawet te najbardziej dziwaczne myśli.

środa, 03 grudnia 2014
Wielka Szóstka

Jeśli jesteś fanem animacji "Kraina Lodu" to aktualnie w polskich kinach można obejrzeć nowy film twórców tej animiacji, czyli film "Wielka Szóstka" (ang. Big Hero 6), który także jest animacją z elementami sci-fi oraz akcji. Premiera w polskich kinach odbyła się w piątek 28 listopada 2014 roku, animacja na pewno będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem w grudniu z okazji Mikołajek. Zwiastun filmu można obejrzeć tutaj. Film w kinach jest zarówno w wersji 3D jak i 2D, oczywiście z polskim dubbingiem. Poniżej krótki opis filmu.

 

"Wielka Szóstka" to pełna akcji i humoru komedia ze studia animacji Walta Disneya inspirowana serią komiksów Marvela o tym samym tytule.

Młody geniusz robotyki Hiro Hamada wraz ze swoim robotem Baymaxem zostaje uwikłany w plan zniszczenia dynamicznie rozwijającego się miasta San Fransokyo. Bohaterowie dołączają do grupy niedoświadczonych śmiałków walczących z przestępczością i wspólnie podejmują się misji ratowania miasta. 

Tagi