Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
poniedziałek, 26 marca 2012
"Igrzyska Śmierci" już w kinach

W ostatni piątek 23 marca odbyła się krajowa a także globalna premiera filmu pt. "Igrzyska Śmierci". Produkcja w reżyserii Garego Rossa. Produkcja ta została nakręcona na podstawie książki o tytule "Igrzyska Śmierci" amerykańskiej pisarki Suzanne Collins. Projektowane są jeszcze 3 kolejne części filmu. Wśród aktorów nie nie znajdziemy ani jednej znanej postaci, lecz młodzi jeszcze nieznani aktorzy jak przykładowo: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth czy też Josh Hutcherson.

Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującą stolicą - Kapitolem, otoczoną przez dwanaście dystryktów. Bezwzględne władze zmuszają podległe sobie rejony do składania okrutnej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. Zwycięzcą igrzysk zostaje ostatni uczestnik, który zdoła utrzymać się przy życiu. W przeciwieństwie do przeszkolonych zawodników, szesnastoletnia Katniss zdana jest wyłącznie na własne instynkty oraz przewodnictwo byłego mistrza tych zawodów, który teraz sięgnął dna. Jeśli dziewczyna kiedykolwiek ma zobaczyć jeszcze rodzinny Dystrykt 12, musi dokonać rzeczy niemożliwych...
Z powodu tego, iż debiut miał miejsce kilka dni temu to możemy postawić pierwsze wnioski.

Produkcja ta okazała się świetnym otwarciem, 215 mln dolarów w ciągu trzech dni to jedno z najlepszych otwarć trwającego roku, uwzględniając koszt filmu na poziomie 78 milionów. Oceny filmu również świetne, w naszym kraju obraz ten oceniony jest przeciętnie na 7,5, zaś na amerykańskiej stronie IMDB dokładnie 8 oczek (w dziesięciostopniowej skali). Jeśli w dalszym ciągu zastanawiasz się czy iść na ten film, doradzamy obejrzeć wideo zapowiedź filmu "Igrzyska Śmierci", jaki to całkowicie rozwieje nasze wątpliwości.

piątek, 23 marca 2012
Powraca serial "Przepis na życie"

W  ubiegłym roku stacja tvn ukazała nowy serial o tytule "Przepis na życie", który wygrał rywalizację o widza z innymi serialem emitowany na TVN – Prosto w serce. Od marca 2012 zaczął się już trzeci sezon serialu "Przepis na życie", w którym gra kilka popularnych twarzy. Główną postać gra Magdalena Kumorek, a wraz z nią na ekranie naszego telewizora obejrzymy aktorów takich jak: Borys Szyc, Piotr Adamczyk, Edyta Olszówka a również Maja Ostaszewska.
Kiedy ukochany facet Cię zostawia trudno nie myśleć w taki sposób. Wtedy nic nie pomaga, żadne słowa pocieszenia ze strony przyjaciół, że wszystko jeszcze się odwróci i będzie dobrze. Każda kobieta musi tę drogę przejść sama i ta podróż najczęściej staje się dla niej niezwykła… 
Taka też jest historia Anki, historia jej przepisu na życie. 


Świat bohaterów "Przepisu na życie" to świat, w którym ludzie patrzą z optymizmem w przyszłość, rodzina i przyjaciele są wsparciem, a poczucie humoru i dystans do siebie ważniejsze niż "życiowa zaradność". Historia "Przepisu na życie" udowodni, że nawet z najcięższej sytuacji można wyjść obronną ręką, a przede wszystkim nauczy nas, że nigdy nie jest za późno by szukać swojego upragnionego szczęścia!


Na przekór panującemu w branży trendowi na przerabianie seriali na licencji zagranicznych produkcji, które odniosły, to ten serial została przygotowane przez scenarzystkę Agnieszkę Paliszewską. Serial "Przepis na życie" miło ogląda się polakom, ponieważ trzeci sezon systematycznie jest oglądany przez ponad 2,5 mln ludzi. A kiedy jest wyświetlany serial łatwo zobaczyć w programie TVN na stronie filmwebu. Jakie wy macie zdanie o tym serialu?. 

czwartek, 22 marca 2012
Nowy serial - "Julia" w telewizji

Po sylwestrze w telewizji, pomimo zimy, szykuje się powiew świeżości i na ekranach zadebiutuje kilka nowiusieńkich seriali. Jedną z nowości w asortymencie telewizji <strong>TVN</strong> jest serial "Julia". Od początku stycznia serial możemy powszednio oglądać o godzinie 17.55. W obsadzie zobaczymy m.in. Julię Rosnowską, Joannę Osydę, Krystiana Wieczoreka, Michała Lewandowskiego, Bartosza Obuchowicza, Martę Żmudę-Trzebiatowską oraz kilkunastu pozostałych cenionych postaci.


Fabuła serialu Julia toczy się w Krakowie. Tytułową bohaterką serialu jest Julia Chmielewska, młoda kobieta, która na dzień przed swoim ślubem decyduje zacząć wszystko od początku a więc przeprowadza się ze swojej miejscowości do Krakowa. Pomieszkuje u swojej kuzynki Kasi i jej rodziny. W ładnym mieście poznaje zamożną rodzinę Janickich, którzy są posiadaczami "Kliniki piękna".


Wstępna seria, która zakończy się w marcu będzie miała 50 odcinków. Jeśli zaciekawił Cię ten wpis o serialu telewizyjnego "Julia" to niech rozpocznie oglądanie już dziś o 18.

Tagi: Julia serial
15:31, w.mateusz
Link Dodaj komentarz »
piątek, 16 marca 2012
Zapowiedź filmu "Iron Sky"

Premiera tej nowej komedii sci-fi o tytule Iron Sky odbędzie się pod koniec kwietnia w polskich kinach. Produkcja w reżyserii Timo Vuorensola, zaś wśród aktorów obejrzymy m.in.: Christophera Kirby, Udo Kiera, a co więcej Götz Otto. Film opowiada o księżycowej kolonii hitlerowców, która została stworzona w 1945 jako misja ostatniej szansy. Aktualnie, po latach, bo w 2018 roku księżycowi faszyści wracają na Ziemię oraz zaczynają inwazję. Więcej informacji o osnowie można zobaczyć w następnym akapicie, a zwiastun filmu Iron Sky da się obejrzeć w internecie.

W roku 1945, gdy klęska III Rzeszy staje się faktem, grupa nazistów z tajnej bazy na Antarktydzie wprowadza w życie ściśle tajny projekt, mający na celu odwrócenie losów przegranej wojny. Dzięki odkryciom oficera SS Hansa Kammlera możliwa staje się ucieczka na księżyc, aby tam przegrupować siły w nowo budowanej bazie (Black Sun), umieszczonej po ciemnej stronie księżyca. Po wielu latach przeprowadzenie inwazji staje się możliwe i w roku 2018 pozostaje tylko przeprowadzić rozpoznanie na Ziemi, aby móc poszerzyć "przestrzeń życiową". 

Kinowa premiera Iron Sky w naszym kraju dopiero za ponad miesiąc, aczkolwiek ludzie z innych państw mają film w kinach już od paru dni oraz oceniają go bardzo dobrze, przeciętna nota to prawie 8 na 10 możliwych.

czwartek, 15 marca 2012
American Pie 8 już w kinach

Wiele już czasu minęło od debiutu pierwszej części z całej sekwencji American Pie. Za niecały miesiąc pojawi się dokładnie ósma część, która ma mocno nawiązywać do pierwszej, produkcja ta będzie się nazywała "American Pie 8: Zjazd absolwentów" a także zagrają tam ci sami aktorzy, którzy zagrali w pierwszej części, są to np. Jason Biggs, Seann William Scott, Chris Klein, a co więcej Eugene Levy. Reżyserią tego filmu zajęli się Jon Hurwitz a także Hayden Schlossberg.


Znani bohaterowie znanej serii "American Pie" spotykają się po latach w czasie zjazdu absolwentów. Spotkanie uświadomi im, że choć przez ponad dziesięć lat zmieniło się wiele, to jednak ani czas, ani odległość nie są w stanie zmienić starych nawyków. Zjazd przerodzi się w odjechaną imprezę, na której nie zabraknie… szarlotki i, oczywiście, mamy Stiflera! 


Kinowy debiut będzie w naszych kinach dokładnie 13 kwietnia tego roku (na świecie tydzień wcześniej). Liczymy na to, iż będzie to udany powrót, zdecydowanie nie dowiemy się z tego z paru przedstawionych zwiastunów komedii "American Pie: Zjazd absolwentów", jakie to producent wraz z dystrybutorem udostępniają w kółko. Wszystkie części "American Pie" na całym świecie zarobiła jak na razie ogółem ponad 700 milionów dolarów.

 
1 , 2
Tagi