Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
poniedziałek, 25 marca 2013
Zapowiedź "Intruza"

W pierwszy piątek kwietnia – 5 kwietnia 2013 roku na ekranach polskich kin będzie miał premierę amerykański film science fiction o tytule "Intruz" (oryg. The Host). Reżyserem oraz jednocześnie autorem scenariusza tego filmu jest Adrew Niccol, który znany jest właśnie z tego gatunku filmów, m.in. Wyścig z Czasem. W produkcji zagrali głównie młodzi aktorzy jak np. Saoirse Ronan, Diane Kruger, William Hurt, a również Jake Abel. Poniżej krótki opis filmu:

Przyszłość. Panowanie na Ziemi przejął niewidzialny wróg. Najeźdźcy opanowali ludzkie ciała umieszczając w nich Dusze, dla których ludzie są jedynie żywicielami. Dusze są z natury dobre, spokojne i łagodne, ale nie potrafią czuć jak my. Melanie - jedna z ostatnich wolnych istot, zostaje schwytana, a w jej ciele umieszczona zostaje Wagabunda. Jest to doświadczona dusza, która zamieszkiwała już na siedmiu planetach. Jej zadaniem jest poznanie wspomnień Melanie i odkrycie, gdzie jeszcze ukrywają się buntownicy czyli wolni ludzie. Zadanie okazuje się jednak o wiele trudniejsze niż można było przypuszczać. Melanie jest wyjątkowo silną osobowością i toczy z Wagabundą walkę o panowanie nad ciałem i umysłem. Co więcej - z czasem - Wagabunda poznaje wspomnienia dziewczyny o ukochanym mężczyźnie i sama zaczyna odczuwać coś dziwnego… Wkrótce Melanie i Wagabudna zawrą swoisty pakt i wyruszą na pustynię w poszukiwaniu mężczyzny bez którego nie potrafią żyć…

Trailer nowego filmu "Intruz" możemy obejrzeć na stronie o filmach Filmweb.pl, na którym jest także więcej materiałów a również informacji powiązanych z filmem. Kilka dni temu film pojawił się w kinach amerykańskich (22 marca) więc warto obserwować informacje a również noty widzów na anglojęzycznych stronach filmowych, ażeby wiedzieć czy produkcja ta jest warta pójścia do kina.

wtorek, 12 marca 2013
"Warszawa 1935" od 15 marca w kinach

Już w najbliższy piątek, 15 marca tego roku, na ekranach polskich kin zadebiutuje polski film pt. "Warszawa 1935" w reżyserii Tomasza Gomoły. W międzyczasie jak trwały prace nad wspomianym filmem mieliśmy okazję zobaczyć niesłychanie interesujący obraz "Miasto Ruin", jaki to pokazywał zniszczoną Warszawę po wojnie, obraz był zrealizowany przez reżysera Damiana Nenowa przy użyciu 3ds max (ciągle film ten można obejrzeć w Muzeum Powstania Warszawskiego). Dzisiaj prezentowany film jest przeciwieństwem tego co mogliśmy zobaczyć dwa lata temu, mianowicie Warszawę za nim rozpoczęła się wojna. Video zapowiedź animacji "Warszawa 1935" można obejrzeć na stronie Filmweb. W kolejnym akapicie streszczony opis dystrybutora tego filmu:

"Warszawa 1935" to realizowany od niemal czterech lat przez studio efektów specjalnych Newborn film krótkometrażowy, który po raz pierwszy pokaże widzom stolicę Polski z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Film przeniesie nas na ulice miasta, przedstawiając dokładnie odwzorowaną architekturę przedwojennej Warszawy. Merytoryczną podstawą dla rekonstrukcji cyfrowej były fotografie dostępne między innymi w Archiwum Państwowym Miasta Stołecznego Warszawy. 

czwartek, 07 marca 2013
Zapowiedź: Polowanie

Dokładnie w połowie marca w polskich kinach zadebiutuje duńska produkcja pt. "Polowanie" za kamerą którego stanął Thomas Vinterberg (film: Moja droga Wendy). Film ten został już wyświetlony na paru festiwalach kinematograficznych na których otrzymał parę statuetek: Cannes – 3 nagrody, MFF w Vancouver i na British Independent Film Award jako najlepszy film zagraniczny. W produkcji tej świetną rolę wg. krytyków zagrał Mads Mikkelsen, obok niego w filmie zagrali na przykład: Alexandra Rapaport, Thomas Bo Larsen, a również Annika Wedderkopp.

W pewnym małym miasteczku w Danii czterdziestoletni Lucas próbuje jakoś poukładać swoje życie. Po trudnym dla niego rozwodzie znalazł przyjaciółkę, ma nową pracę, powoli odbudowuje relacje ze swoim synem Marcusem. Coś jednak poszło nie tak. Tak niewiele, niewinna uwaga, małe kłamstwo. Kłamstwo, które rozprzestrzenia się jak wirus. Cała społeczność wpada w zbiorową histerię. Osamotniony Lucas musi walczyć ze wszystkimi o swoje życie i godność.

Zwiastun produkcji "Polowanie" można obejrzeć na stronie filmowej - Filmweb. Jednakowo jak krytykom filmowym film zyskał uznanie publiczności z kin, typowa nota na amerykańskich portalach wynosi mniej więcej 8,3 na 10 maksymalnie.

Tagi