Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
czwartek, 26 marca 2015
Film "Oculus"

W tym tygodniu posucha w kinach, mimo że co tydzień do kin trafia około siedmiu nowych filmów, to nie ma za bardzo z czego wybierać, bo są to niszowe lub słabe produkcje. W tym tygodniu, a dokładnie 27 marca 2015 roku w kinach zadebiutuje ciekawie i dobrze zapowidający się horror o tytule "Oculus", którego reżyserią zajął się Mike Flanagan. Zwiastun tego filmu możemy zobaczyć tutaj. W obsadzie nie zobaczymy gwiazd kina, w filmie wystąpili m.in. Karen Gillan, Brenton Thwaites, Katee Sackhoff, a także Rory Cochrane. Poniżej przedstawiam, krótki opis fabuły filmu.

 

 Kaylie i Tim próbują odbudować swoją nadszarpniętą relację po gwałtownej i traumatycznej śmierci swoich rodziców, która nastąpiła dziesięć lat wcześniej. Kaylie podejrzewa, że przyczyną tragedii było lustro, które wisiało kiedyś w gabinecie ojca. Prawdę o pochodzeniu lustra zabrały ze sobą do grobu jego kolejne ofiary. Jego pozornie nieszkodliwe odbicie kryje w sobie śmiertelnie niebezpieczną nadprzyrodzoną moc, przejmującą kontrolę nad umysłem patrzącego i wywołując u niego paranoję, halucynacje i wreszcie opętanie. Gdy rodzeństwo zbliża się do prawdy, historia zaczyna się powtarzać. Siostra i brat nabierają wobec siebie podejrzeń, niepewni, co jest prawdą, a co fałszem... dopóki nie zdają sobie sprawy, że wpadli w sidła lustra.

środa, 04 marca 2015
Film "Focus"

Dawno w kinach nie było ciekawego filmu o przekrętach jak np. "Przekręt" czy "Next" z Nicolasem Cagem. Na horyzoncie pojawił się nowy film o tytule "Focus", którego przygotowywaniem zajęli się Glenn Ficarra i John Requa. Zwiastun filmu można obejrzeć tutaj. W rolach głównych zobaczymy Willa Smitha (choć początkowo miałbyć to Ryan Gosling, który zrezygnował) i Margot Robbie, która także zastąpiłam inną aktorkę, która zrezygnowała z roli. Poniżej krótki opis fabuły filmu.

Nicky (Will Smith), doświadczony "mistrz podstępu" wdaje się romans z początkującą oszustką o imieniu Jess (Margot Robbie). Nicky przekazuje podopiecznej tajniki swojego fachu, ale gdy ta zbliża się do niego za bardzo, postanawia zerwać z nią kontakt. Trzy lata później, już jako zawodowa femme fatale, Jess pojawia się w Buenos Aires na wyścigach samochodowych, w których stawka jest wysoka. Właśnie tam Nicky stara się wykonać swój najnowszy i bardzo niebezpieczny numer, ale ona zupełnie zbija go z pantałyku i wytrawny oszust zaczyna mieć trudności.

 

Zapowida się ciekawie? Ja obejrzę ale chyba tylko jak wyjdzie na DVD.

Orły 2015: "Bogowie" najlepszym filmem

Z małym opóźnieniem informujemy o wynikach tegorocznego festiwalu filmowego Orły, w którym nagrody dla filmów i osób kina przyznaje Polska Akademia Filmowa. Wyniki nie były ogromnym zaskoczeniem, najwięcej statuetek otrzymał film "Bogowie", który zgarnął aż 7 orłów. Na drugim miejscu pod względem ilości otrzymanych statuetek uplasował się film Jana Komasy "Miasto 44", który to otrzymał 5 orłów. Lista kategorii i filmów, które wygrały:

Najlepszy Film - "Bogowie"

Najlepsza Reżyseria - Łukasz Palkowski - "Bogowie"

Najlepszy Scenariusz - Krzysztof Rak - "Bogowie"

Najlepsza Główna Rola Kobieca - Maja Ostaszewska - "Jack Strong"

Najlepsza Główna Rola Męska - Tomasz Kot - "Bogowie"

Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca - Kinga Preis - "Pod Mocnym Aniołem"

Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska - Piotr Głowacki - "Bogowie"

Najlepszy Film Europejski - "Lewiatan"

Odkrycie Roku - Zofia Wichłacz - Najlepsza Główna Rola Kobieca "Miasto 44"

Najlepsze Zdjęcia - Piotr Sobociński Jr. - "Bogowie"

Najlepszy Dźwięk - "Powstanie Warszawskie"

Najlepszy Montaż - "Miasto 44"

Najlepsze Kostiumy - "Miasto 44"

Najlepsza Scenografia - "Miasto 44"

Najlepsza Muzyka - Czesław Niemen - "Sen O Warszawie"

Najlepszy Film Dokumentalny - "Powstanie Warszawskie"

Najlepszy Filmowy Serial Fabularny - "Czas Honoru - Powstanie"

Nagroda Publiczności (Przyznana Przez Społeczność Filmwebu) - "Bogowie"

Ciekawostki o Orłach 2015:

- po raz pierwszy została przyznana nagroda dla najlepszego serialu, którą otrzymał serial "Czas Honoru - Powstanie".

- nagrodę za "Osiągnięcia Życia" otrzymał Franciszek Pieczka.

- od kilku lat przyznawana jest nagorda publiczności, na którą można głosować na portalu filmweb.pl, w tym roku zdobył ją film "Bogowie".

Tagi