Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
piątek, 24 maja 2013
"Uciekinier" - 31 maja w kinach

Już za tydzień, dnia 31 maja 2013 roku, w polskich kinach pojawi się amerykański dramat pod tytułem "Uciekinier" (oryginalny tytuł - Mud), za kamerą którego stanął Jeff Nichols. Produkcja ta już od blisko roku prezentowany jest na różnorodnych festiwalach filmowych, był nominowany do nagrody w Cannes w 2012 roku, lecz nie wygrał. Wśród obsady wystąpili np. Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Tye Sheridan, a również Michael Shannon.

 

Dwóch nastoletnich chłopców, Ellis i Neckbone, spotyka mężczyznę o imieniu Mud, który ukrywa się na wyspie na rzece Missisipi. Mud opowiada im brzmiącą dość nieprawdopodobnie historię, jakoby zabił człowieka w Teksasie i teraz ucieka przed żądnymi jego głowy łowcami nagród. Twierdzi, że zabierze ze sobą miłość swego życia, urodziwą Juniper, która czeka na niego w mieście. Zaintrygowani Ellis i Neckbone, choć podchodzą do wyznań Muda sceptycznie, postanawiają mu pomóc. Wkrótce okazuje się, że Mud wcale nie kłamał. W spokojnym miasteczku pojawia się nieznajoma piękność, a w ślad za nią przybywają bezwzględni łowcy nagród.

 

Zwiastun obrazu "Uciekinier" można zobaczyć na popularnym portalu filmowym Filmweb.pl. Tak jak zostało wspominane produkcja ta już od ponad roku jest wyświetlany na różnych przeglądach filmowych, lecz premiera dla szerszej publiczności w Stanach odbyła się 10 maja 2013 roku. Minęło do dziś na tyle czasu, że pojawiło się mnóstwo ocen i są to nadzwyczaj pozytywne oceny, przeciętna ocena tego filmu wynosi 7,9 na 10 możliwych, naszym zdaniem zaleca się zainteresować się tą produkcją.

wtorek, 14 maja 2013
"Wielki Gatsby" zapowiedź

Obecny miesiąc okazuje się jednym z najbardziej obfitych w debiuty kinowe miesiąców w 2013 roku. Za tydzień, dokładnie dnia 17 maja, w polskich kinach pojawi się amerykański melodramat pt. "Wielki Gatsby" za kamerą którego stanął Australijczyk Baz Luhrmann. Produkcja ta to adaptacja powieści Francisa Scotta Fitzgeralda pod tym samym tytułem. W obsadzie filmu obejrzymy takich aktorów jak np. Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire, Carey Mulligan, a też Jason Clarke.

 

Film opowiada o nieszczęśliwej miłości w czasach prohibicji i gangsterów na tle Nowego Jorku lat 20 ubiegłego wieku. Miejscowy milioner Gatsby po 11 latach spotyka swoją dawną miłość Daisy. Mężczyznę i kobietę łączył kiedyś romans, jednak ich drogi rozeszły się z powodu różnić klasowych. Gatsby wyjechał w poszukiwaniu bogactwa, a Daisy nie czekając na niego, wyszła za mąż za majętnego Toma. Po latach dochodzi między nimi do spotkania. Dawni kochankowie próbują na nowo wzbudzić uczucia do siebie.

 

Zwiastun filmu "Wielki Gatsby" możemy obejrzeć tu. Film dopiero 10 maja będzie pokazywany w kinach na świecie, więc nie ma jeszcze ocen i nie da się stwierdzić czy będzie dobry czy kiepski. Jako ciekawostkę można dodać, że filmów o tym tytule i na podstawie tej samej powieści powstało już trzy, jednak ostatni w 1974 roku, oraz jeden serial w 2000 roku.

wtorek, 07 maja 2013
Zapowiadamy "Ilzuję"

Na zakończenie czerwca 2013 roku w naszym kraju zadebiutuje nowy amerykański thriller pt. "Iluzja" (oryg. Now You See Me) w reżyserii Louisa Leterriera. Być może jest to jeden z najlepiej zapowiadających się premier filmowych w tym roku, gdyż trailer, opis filmu i obsada wyglądają znakomicie, dodatkowo mimo iż do debiutu w kinach jest jeszcze dwa miesiące to już teraz na tę produkcję u nas oczekuje 6000 widzów. W obsadzie tego filmu zagrali m.in. Mélanie Laurent, Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Isla Fisher, Morgan Freeman, a również Woody Harrelson.

 

Istniejąca od wieków tajna organizacja OKO zbiera ekipę najbardziej utalentowanych, obdarzonych niezwykłymi umiejętnościami iluzjonistów i powierza im cel, którego nikt dotąd nie miał odwagi się podjąć. O grupie robi się głośno po spektaklu, podczas którego rabują bank znajdujący się na innym kontynencie, a miliony przelewają na konta ludzi obecnych na widowni. Tropem iluzjonistów rusza agent FBI, przekonany, że za ich działalnością musi kryć się coś więcej. Nie jest on jedynym człowiekiem, który chce poznać tajemnicę grupy, która przygotowuje się do realizacji bezprecedensowego planu.

 

Jak zwykle na zwiastun filmu "Iluzja" zapraszamy na portal filmowy Filmweb, gdzie oprócz trailera możemy więcej informacji o tym filmie a także wymienić się opiniami z innymi ludźmi. Nie licząc kilku zwiastunów, jakie to możemy odszukać w sieci, nic więcej o filmie nie wiadomo, czy będzie czerpał od jakiegoś który już oglądaliśmy o temacie pokazów iluzjonistycznych jak przykładowo Iluzjonista. Zachęcamy do rozmowy w komentarzach, co wy sądzicie o tym filmie.

Tagi