Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
wtorek, 27 maja 2014
"Gagarin" trafia do kin

Już w najbliższy piątek - 30 maja 2014 roku, do polskich kin tafi nowa rosyjska produkcja o tytule "Gagarin" (oryg. tytuł Gagarin. Pervyy v kosmose) za kamerą której stanął znany i ceniony rosyjski reżyser - Pavel Parkhomenko. Zwiastun filmu możemy obejrzeć tutaj. Jest to film biograficzny z elementami dramatu. W filmie wystąpili m.in. Yaroslav Zhalnin, Mikhail Filippov, Olga Ivanova, a także Vadim Michman. Poniżej krótki opis filmu.

 

Na świecie trwa zimna wojna. Wyścig zbrojeniowy ZSRR i USA sięga zenitu. Dwa mocarstwa zaciekle rywalizują, które z nich zdoła jako pierwsze wysłać człowieka w kosmos. Spośród trzech tysięcy najlepszych radzieckich pilotów zostaje starannie dobrana dwudziestka najzdolniejszych asów przestworzy. Jednym z nich jest 27-letni Jurij Gagarin. 12 kwietnia 1961 roku z kosmodromu Bajkonur startuje jednoosobowy statek kosmiczny Wostok 1. Na pokładzie jest Gagarin - pierwszy człowiek, któremu udało się polecieć w kosmos.

środa, 14 maja 2014
Cannes 2014

Już dziś czyli w środę (14 maja 2014 roku) wystartował 67. Międzynarodowy Festiwal Filmowy we francuskim Cannes gdzie o Złotą Palmę będą konkurowały filmy Godarda, Loacha, Cronenberga i 15 innych. Cannes 2014 to drugi najważniejszy na świecie festiwal filmowy, zaraz po Oscarach, za to najważniejszy w Europie.

 

67.edycję festiwalu w Cannes otworzy film w reżyserii Oliviera Dahana "Grace księżna Monako". Pełna lista filmów, które w tym roku powalczą o najważniejszy laur znajduje się ponizej:

 

"Clouds of Sils Maria" - Olivier Assayas

"Saint Laurent" - Bertrand Bonello

"Kış uykusu" - Nuri Bilge Ceylan

"Maps to the Stars" - David Cronenberg

"Deux jours, une nuit" - Jean-Pierre Dardenne i Luc Dardenne

"Mommy" - Xavier Dolan

"The Captive" - Atom Egoyan

"Adieu au langage" - Jean-Luc Godard

"The Search" - Michel Hazanavicius

"The Homesman" - Tommy Lee Jones

"Futatsume no mado" - Naomi Kawase

"Mr. Turner" - Mike Leigh

"Jimmy's Hall" - Ken Loach

"Foxcatcher" - Bennett Miller

"Le meraviglie" - Alice Rohrwacher

"Timbuktu" - Abderrahmane Sissako

"Relatos salvajes" - Damian Szifron

"Leviafan" - Andriej Zwiagincew

 

Laureata Złotej Palmy poznamy 24 maja. W programie znalazło się 49 filmów, które zostały wybrane spośród aż 1800 zgłoszeń w tym przedpremierowo nowa superprodukcja „Jak wytresować smoka 2”. Zapraszamy do śledzenia kolejnych wpisów o festiwalu w Cannes.

 

poniedziałek, 12 maja 2014
"Godzilla" znowu w kinach

Wielkimi krokami zbliża się premiera długooczekiwanego przez wielu widzów filmu o tytule „Godzilla”. Reżyserią tej produkcji za 160 mln dolarów zajął się Gareth Edwards, natomiast scenariuszem zajął się Max Borenstein. Film będzie w Polsce od piątku 16 maja 2014 roku, pokazywany w większości kin w Polsce. Film będzie dostępny w wersji 3D, w 2D w wybranych kinach oraz w kinach IMAX. W filmie tym występują: Aaron Taylor-Johnson, Elizabeth Olsen, Juliette Binoche, a także Sally Hawkins.

 

Krótki opis filmu: Zapierająca dech w piersiach reaktywacja historii kultowej Godzilli — postaci zrodzonej w wytwórni Toho. Tworzony z rozmachem film przygodowy, który pokazuje walkę najsławniejszego na świecie potwora przeciwko złym stworzeniom, które czerpią siłę z arogancji ludzkości wobec nauki i zagrażają światu.

 

Zwiastun nowej „Godzilli” możemy obejrzeć na portalu filmweb.pl – tutaj. Jeszcze raz przypominamy, że premiera w polskich kinach odbędzie 16 maja 2014 roku, jednakże w wielu krajach „Godzillę” można oglądać od kilku dni (8 maja), więc pojawiają się pierwsze komentarze i oceny od widzów. Na amerykańskim portalu imdb średnia ocena tego filmu to 9,3 na 10 możliwych, co jest rewelacyjną oceną. Pójdziecie do kina?

13:41, w.mateusz
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 maja 2014
Powstanie Warszawie

Wielkimi krokami zbliża się premiera kinowa nowego filmu Jana Komasy pt. „Powstanie Warszawskie”. Jest to film dokumentalizowany w całości zmontowany z materiałów dokumentalnych, dodatkowo jest to film z gatunku dramat i film wojenny. Dodatkowo w filmie zastosowano dialogi, w których możemy usłyszeć: Michała Żurawskiego, Macieja Nawrockiego, Mirosława Zbrojewicza, Agnieszkę Kunikowską, a także Ewę Kanię.

Poniżej krótki opis filmu od dystrybutora:

Film "Powstanie Warszawskie" to pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction - film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej.

Zwiastun filmu Jana Komasy możemy obejrzeć na portalu filmowym filmweb.pl – tutaj. Na pewno ciekawie zrealizowany film – wart obejrzenia dla samych ujeć.

Tagi