Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
czwartek, 14 maja 2015
Film "Mad Max: Na drodze gniewu" w kinach

Już tylko kilka dni dzieli nas od wielkiego kinowego wydarzenia, którego sponsorem będzie film o tytule "Mad Max: Na drodze gniewu". Reżyserem nowego Mad Maxa będzie ten sam reżyser co pierwszych trzech części sprzed ponad 30 lat czyli George Miller, co jest dobrą informacją dla widzów, gdyż nie rozczarują się jak w wielu przypadkach kiedy następuje wznowienie jakiegoś legendarnego tytułu filmowego. Muszę na wstępie dodać, że ogromnego minusa dostaje polski dystrybutor gdyż premiera tego filmu w Polsce będzie jedną z ostatnich na świecie, w większości krajów premiera odbędzie się 14 maja, a u nas data premiery została ustalona na 22 maja 2015 roku. W obsadzie filmu oczywiście zobaczymy innych aktorów niż w filmach sprzed 30 lat. W obsadzie zobaczymy m.in. Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Zoë Kravitz, a także Rosie Huntington-Whiteley. Poniżej krótki opis fabuły filmu oczywiście nie jej nie zdradzając do końca.

 

Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka po świecie. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierów przemierzających tereny spustoszone przez wojnę nuklearną (Wasteland) w pojeździe zwanym War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę. Uciekają z Cytadeli sterroryzowanej przez Immortana Joe’ego, któremu odebrano coś wyjątkowego. Rozwścieczony watażka zwołuje wszystkie swoje bandy i wytrwale ściga buntowników, podczas gdy na drogach toczy się wysokooktanowa wojna.

 

Zwiatun nowego Mad Maxa można obejrzeć tutaj. Zanim pójdziecie do kina macie jeszcze czas na nagodnienie zaległości i obejrzenie filmów: Mad Max z 1979 roku, Mad Max 2 – Wojownik Szos z 1981 roku oraz Mad Max pod Kopułą Gromu. Zamierzacie wybrać się do kin?Tagi