Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
poniedziałek, 09 czerwca 2014
Łowca - The Hunter

Za niecałe dwa tygodnie, do polskich kin trafi australijski film z 2011 roku o tytule "Łowca" (oryg. The Hunter). Dokładna data premiery została zaplanowana na piątek 20 czerwca 2014 roku. Film ten powstał pod okiem reżysera Daniela Nettheim'a. Zwiastun (niestety bez polskich napisów) możemy zobaczyć tutaj. W obsadzie tej produkcji zobaczymy takich aktorów jak m.in.: Willem Dafoe, Sam Neill, Morgana Davies, a także Frances O'Connor. Poniżej krótki opis filmu.

 

Rozsławiony przez kreację w "Plutonie" Willem Dafoe wciela się w najemnego myśliwego, który z ramienia firmy biotechnologicznej tropi tygrysa tasmańskiego, ostatnio widzianego na wolności w 1932 roku.  Pasjonujący scenariusz filmu oparto na bestsellerze Julii Leigh, który - odkąd trafił na rynek w 1999 roku - zebrał szereg prestiżowych nagród po obu stronach Atlantyku (Betty Trask Award w Wielkiej Brytanii, New York Times Notable Book of the Year), a autorce przyniósł miano "jednej z 21 najważniejszych pisarek XXI wieku", według  tygodnika The Observer.

 

Film w wielu krajach na świecie jest już grany w kinach, dzięki czemu możemy sprawdzić się czy "Łowca" przypadł do gustu widzom. Średnia ocena tego filmu to 6,8 na 10 możliwych, więc zapowiada się na całkiem dobry film.

 

wtorek, 03 czerwca 2014
Na Skraju Jutra - trafia do kin

Świetnie zapowiadający się film w reżyserii Doug'a Liman'a już w ten piątek zawita w polskich kinach. Film "Na skraju jutra" (oryg. Edge of Tomorrow) bedzie gratką dla wszystkich fanów kina z gatunku science fiction. W roli głównej w tym filmie akcji zobaczymy Toma Cruise'a, natomiast obok niego wystąpili: Emily Blunt, Bill Paxton, a także  Brendan Gleeson. Poniżej krótki opis fabułu filmu.

 

Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której rasa obcych, zwanych Mimikami, przypuściła na Ziemię bezlitosny atak i rozprzestrzeniła się niczym pszczeli rój, obracając w ruinę całe miasta i zostawiając za sobą miliony ludzkich ofiar. Podpułkownik Bill Cage zostaje rzucony w sam środek, jak się później okazuje, czegoś więcej niż tylko misji samobójczej. Cage ginie podczas akcji, zabijając jednego z obcych. Dziwnym zbiegiem okoliczności, budzi się jednak rankiem w dniu swojej śmierci i jest zmuszony walczyć i umierać… bez końca. Kontakt z kosmitą spowodował, że Cage znalazł się w pętli czasu i został skazany na przeżywanie wciąż tej samej brutalnej walki. Z każdym kolejnym powrotem Cage staje się silniejszy, sprytniejszy i jest w stanie coraz skuteczniej stawiać opór przybyszom z kosmosu. Towarzyszy mu bojowniczka Sił Specjalnych, Rita Vrataski, która dokonała największych spustoszeń w oddziałach obcych spośród wszystkich walczących na Ziemi. Kiedy Cage i Rita decydują się podjąć walkę z kosmitami, każda przeżywana od nowa bitwa staje się kolejną okazją do znalezienia sposobu na unicestwienie najeźdźców z kosmosu i ocalenie Ziemi.
Zwiastun filmu "Na skraju jutra" możemy zobaczyć na portalu filmowym filmweb.pl tutaj. Film ten na świecie premierę miał na sam koniec maja, dzięki czemu dostępne są inforamcje o ocenach i recenzjach z zagranicy. Średnia ocena tego filmu za granicą to 8,1 na 10 możliwych, więc jest lepiej niż dobrze. Wybieracie się do kin?Tagi