Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
czwartek, 30 sierpnia 2012
Zapowiedź - Django Unchained

Na koniec 2012 roku w wielu krajach zadebiutuje film pt. "Django" (oryg. Django Unchained) znanego reżysera Quentina Tarantino, osoby której chyba nikomu nie trzeba prezentować jako reżysera, po 3 latach przerwy w tworzeniu filmów (ostatnia produkcja to świetne Bękarty Wojny w 2009 roku). Dookoła Tarantino długo przed oficjalnym zakomunikowaniem zdjęć do filmu chodziły pogłoski o tym, że chciałby on nakręcić film z gatunku western (po sukcesie braci Coen z produkcją pt. "Prawdziwe Męstwo" -  10 nominacji do Oscara). Jak zwykle w filmie Tarantion możemy oczekiwać prestiżowej obsady, znaleźli się takie osoby jak: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Samuel L. Jackson, a też Kerry Washington.


Tytułowym bohaterem filmu jest Django (Jamie Foxx) wyzwolony niewolnik, który pod skrzydłami niemieckiego dentysty Schultza uczy się fachu, łapiąc łotrów. We dwóch wyprawią się po żonę wyzwoleńca, która jest niewolnicą bezwzględnego plantatora Calvina Candie (Leonardo DiCaprio).


Do polskiej premiery produkcji "Django" jeszcze niezmiernie dużo czasu (5 miesięcy), ale międzynarodowa premiera nadciąga kolosalnymi krokami, strata jednak iż tak prestiżowa produkcja u nas nie trafi w dniu światowej premiery. Rekomendujemy zobaczyć jedyny trailer produkcji "Django", który dostępny jest na stronie o filmach – Filmweb. 

Tagi