Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
wtorek, 18 sierpnia 2015
Film "Kryptonim U.N.C.L.E."

Kto nie lubi komedi kryminalnych lub choćby filmów z serii Sherlock Holmes w wykonaniu Guya Ritchiego? Ja osobiście bardzo przepadam z filmami tego znakomitego reżysera, a piszę o tym dlatego, że zbliża się polska premiera jego nowego filmu o tytule "Kryptonim U.N.C.L.E.". W obsadzie tego filmu wystąpili m.in. Henry Cavill, Armie Hammer, a także Hugh Grant. Poniżej krótki opis filmu, a tutaj zobaczycie zwiastun.

 

Akcja filmu Kryptonim U.N.C.L.E. rozgrywa się w latach 60. XX wieku, w kulminacyjnym okresie zimnej wojny. Skupia się na postaciach agenta CIA Napoleona Solo oraz agenta KGB Illyi Kuryakina. Agenci, zmuszeni odłożyć na bok wzajemne animozje, łączą siły, aby powstrzymać tajemniczą międzynarodową organizację przestępczą, której celem jest zburzenie równowagi sił poprzez rozprzestrzenianie broni i technologii nuklearnej. Jedyny trop, do jakiego udało im się dotrzeć, to córka zaginionego niemieckiego profesora, który jako jedyny jest w stanie przeniknąć do organizacji przestępczej. Agenci muszą ścigać się z czasem, aby go odnaleźć i zapobiec ogólnoświatowej katastrofie.

piątek, 14 sierpnia 2015
Premiera filmu "Fantastyczna Czwórka"

Od dziś w naszych kinach będziemy mogli oglądać nową odsłonę ekranizacji komiksu o tytule "Fantastyczna Czwórka". Warto dodać, że ten film to nie pierwsza ekranizacja tego komiksu – w 2005 i 2007 roku powstały dwie części reżyserowane przez Tima Story'ego. Tym razem za kamerą stanął Josh Trank. W obsadzie jako fantastyczna czwórka wystąpili: Miles Teller (Pan Fantastic), Michael B. Jordan (Ludzka Pochodnia), Kate Mara (Niewidzialna Kobieta) oraz Jamie Bell jako Rzecz. Poniżej krótki opis fabuły filmu.

 

"Fantastyczna czwórka" to nowa ekranizacja komiksu o superbohaterach, stworzonych przez wydawnictwo Marvel. Kiedy czworo młodych ludzi teleportuje się do alternatywnego uniwersum, wracają stamtąd odmienieni - nabierają niezwykłych mocy. Muszą nauczyć się je kontrolować i ocalić Ziemię przed potężnym wrogiem, który był kiedyś ich przyjacielem. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku i skupia się na okresie, zanim Czwórka została drużyną. To opowieść o ludziach, których życie nagle zupełnie się zmienia.

 

Jeśli chcesz zobaczyć zwiastun nowej Fantastycznej Czwórki warto obejrzeć go tutaj. Moje uczucia czy film będzie warto obejrzenia są mieszane, wątpię abym dorównał Avengersom, ale fanów komiksów zapraszam na seans.

wtorek, 04 sierpnia 2015
Mission Impossible 5 Rogue Nation

Do polskich kin wielkimi krokami zbliża się piąta część filmowych przygód agenta IMF. Najnowszy film z serii "Mission Impossible" będzie nosił tytuł "Mission Impossible: Rogue Nation", którego reżyserią zajął się Christopher McQuarrie. W polskich kinach film zadebiutuje w piątek 7 sierpnia 2015 roku, natomiast w kilku krajach w tym m.in. w USA film zadebiutował kilka dni wcześniej – 30 lipca i wiem, że będzie warto wybrać się ponownie do kin. Podobnie jak 19 lat temu w głównego bohatera o imieniu Ethan Hunt wcieli się weteran filmów akcji czyli sam Tom Cruise. Oprócz niego w najnowszym Mission Impossible zobacczymy także: Jeremy'ego Rennera, Simona Pegga, a także Rebeccę Ferguson. W kolejnym akapicie krótki opis najnowszej cześci filmu.

 

Ethan Hunt (Tom Cruise), agent elitarnej rządowej jednostki Impossible Missions Force, po raz kolejny udowodni, że nie ma dla niego misji niemożliwej. Po rozwiązaniu IMF Ethan zostaje na lodzie, sam przeciw wysoko wyspecjalizowanej sieci agentów, Syndykatowi, który jest zdeterminowany, by zaprowadzić na świecie nowy porządek. Służyć ma temu eskalacja ataków terrorystycznych. Ethan, nie mając innego wyjścia, skrzykuje starą gwardię, by stawić czoła groźnemu Syndykatowi. Dołącza do nich zdyskredytowana agentka brytyjskiego wywiadu, która może, ale nie musi, stać po stronie IMF. Tak rozpoczyna się najbardziej nieprawdopodobna misja - Mission: Impossible.

 

Zwiastun najnowszej części można zobaczyć tutaj. Jak już wspomniałem na samym początku, premiera w innych krajach odbyła się tydzień wcześniej niż zaplanowana premiera w Polsce, dzięki temu wiemy, że film zrobił duże wrażenie na widzach, którzy ocenili go na średnią ocenę 8 na 10 możliwych. Ja wybieram się do kina, zachęcony taką oceną, a Wy?

12:35, w.mateusz , filmy
Link Dodaj komentarz »
Tagi