Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
poniedziałek, 21 września 2015
Zapowiedź filmu "Marsjanin"

Już 2 października 2015 roku do polskich kin trafi długo oczekiwany nowy film Ridleya Scotta pod tytułem "Marsjanin", w którym główną rolę zagra Matt Damon. Film ten oparty jest na powieści Andy Wiera o tym samym tytule, którą można przeczytać przed obejrzeniem filmu, gdyż jest dostępna w księgarniach. Zwiastun tego filmu sci-fi można obejrzeć tutaj. W filmie oprócz wspominanego Matta Damona zobaczymy również: Jessicę Chastain, Kristena Wiiga, Kate Marę, a także Seana Beana. W kolejnym akapicie krótki opis fabuły filmu.

 

Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair…

 

Film "Marsjanin" mimo że nikt jeszcze go nie widział oficjalnie to zapowiada się bardzo dobrze – wg niektórych osób będzie to najbardziej realistyczne kino Science Fiction. Dodatkowo fakt, że stoi za nim Ridley Scott twórca takich klasyków jak: Obcy, Łowca androidów czy Gladiator może tylko to potwierdzać. Ja na pewno będę chciał sam się przekonać w kinie, a wy?

czwartek, 17 września 2015
Zapowiedź filmu "Pilecki"

Już w ten piątek, 25 września 2015 roku, odbędzie się oficjalna premiera nowego polskiego filmu dokumentalno-fabularnego pt. "Pilecki", w którym zostanie przedstawiona historia rotmistrza Witolda Pileckiego. W filmie w obsadzie zobaczymy Marcina Kwaśnego, który wcieli się w Witolda Pileckiego, Piotra Głowackiego, który zagra Tomasza Serafińskiego oraz Andrzeja Pileckiego, syna Witolda – Andrzeja Pileckiego, który będzie opowiadał o swoim ojcu. Zwiastun filmu można obejrzeć tutaj. Poniżej krótki opis fabuły filmu.

 

Film "Pilecki" to fabularyzowany dokument, przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, przez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku. Witold Pilecki to jedna z bardziej fascynujących postaci w najnowszej historii Polski. Swoje życie poświęcił walce ze zbrodniczymi dyktaturami XX wieku - niemieckim narodowym socjalizmem i sowieckim komunizmem. Brytyjski historyk prof. Michael Foot zaliczył go do sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu II wojny światowej. Losy Pileckiego dobitnie świadczą o jedności planów niemieckich i sowieckich okupantów w stosunku do elity polskiego społeczeństwa.

wtorek, 15 września 2015
Polski film wojenny - Karbala

Można odnieść wrażenie, że polskie kino z rok na rok wypuszcza coraz lepsze produkcje filmowe i że to wszystko idzie w dobrym kierunku. Dziś na warsztat wezmę nowy polski film wojenny o tytule "Karbala" w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza, który jest autorem takich filmów jak "Generał Nil" czy "Lincz". Karbala to miasto w Iraku, w którym w 2004 roku stacjonowali polscy żołnierze na misji w Afganistanie. Premiera tego filmu w polskich kinach odbyła się 11 września i nadal można go obejrzeć. W obsadzie zobaczymy m.in.: Bartłomieja Topę, Anotniego Królikowskiego, Leszka Lichotę a także kilku aktorów zagranicznych. W kolejnym akapicie krótki opis filmu.

 

Środek wojny w Zatoce Perskiej. 3 kwietnia 2004 roku. Do irackiego miasta Karbala przybywają pielgrzymi celebrujący święto Aszura. Niespodziewanie, w pełnym ludzi mieście, dochodzi do zamachów, które poprzedzają atak na strategiczny City Hall - siedzibę lokalnych władz i policji. Na placu boju pozostaje jedynie, pozbawiona wsparcia, garstka polskich i bułgarskich żołnierzy. Dochodzi do jednej z najbardziej bohaterskich bitew Polaków po II wojnie światowej. Stając oko w oko ze śmiercią, polscy żołnierze przeżywają 4 dni piekła. Heroiczna postawa, determinacja i wola walki sprawiają, że polsko-bułgarska formacja nie tylko wygrywa bitwę, ale wychodzi z niej bez straty jednego żołnierza.

 

Jak już napisałem, film "Karbala" miał swoją premierę w kinach. Widzowie bardzo dobrze go przyjeli i średnia ocena tego filmu na portalu filmweb.pl to 7,2 na 10 możliwych. Jeśli ktoś jeszcze nie widział zwiastun to polecam obejrzeć tutaj. Wybieracie się do kina, a może już byliście? Zapraszam do komentarzy.

poniedziałek, 14 września 2015
Film "Do utraty sił"

Zwykle dobre premiery filmowe staram się opisać przed premierą kinową w Polsce, ale byłem niedostępny i nie mogłem napisać nowych wpisów, a do kin trafiło kilka dobrych filmów, więc dziś i jutro powstaną zaległe filmy. Dziś na celownik wziąłem nowy amerykański dramat sportowy o tytule "Do utraty sił" (oryginalny tytuł to Southpaw) w którym główną rolę zagrał Jake Gyllenhaal, który jest z filmu na film coraz lepszy. W filmie oprócz Jake'a zobaczymy również: Rachel McAdamas, Foresta Whitakera, a nawet znanego rapera 50 Cent'a. Poniżej krótki opis fabuły filmu.

 

Billy "The Great" Hope (Jake Gyllenhaal) ciężką pracą osiągnął to, czego pragnął. Ma piękną i kochającą żonę (Rachel McAdams), uroczą córkę i tytuł bokserskiego mistrza świata. Choć wydaje się to niemożliwe, w ciągu jednego dnia traci wszystko, co jest dla niego ważne. Musi teraz znaleźć sposób, by odbić się od dna... Wsparcie znajduje na sali treningowej prowadzonej przez emerytowanego pięściarza i trenera najtwardszych bokserów (Forest Whitaker). Dzięki jego pomocy Billy rozpoczyna swoją największą walkę, która ma przynieść odkupienie i zwrócić mu zaufanie bliskich. Najważniejsze starcie odbędzie się jednak poza ringiem.

 

Zwiastun filmu „Do utraty sił” możecie obejrzeć tutaj. Jako, że jest już po premierze tego filmu nawet w Polsce wiadomo, że jest on co najmniej bardzo dobry, a niewiele mu brakuje do oceny rewelacyjny według osób, które już obejrzały i oceniły go. Wybieracie się?

Tagi