Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
poniedziałek, 26 października 2015
Zapowiedź filmu "Spectre"

Za niecałe dwa tygodnie do kin trafi nowy film o przygodach agenta 007 o tytule "Spectre". Po udanym poprzednim „bondzie” i tym razem wytwórnia postawiła na reżysera Sama Medesa. Mam nadzieję, że nowy „Bond” nie zawiedzie i film będzie stał minimum na poziomie "Skyfall", który mi osobiście bardzo się podobał. W obsadzie oczywiście jako głownego bohatera zagra Daniel Craig, a oprócz niego w filmie wystąpią: Monica Bellucci, Christoph Waltz, Lea Seydoux, Ralpha Finnesa i wielu innych dobrych aktorów. Poniżej krótki opis fabuły filmu.

 

Tajemnicza wiadomość z przeszłości wysyła Jamesa Bonda (Daniel Craig) na misję do Meksyku i w końcu do Rzymu, gdzie spotyka Lucię Sciarrę (Monica Bellucci), piękną i niedostępną wdowę po znanym przestępcy. Dzięki niej Bond infiltruje tajne spotkanie i odkrywa istnienie złowrogiej organizacji WIDMO. W międzyczasie, w Londynie, Max Denbigh (Andrew Scott), nowy szef Centrum Bezpieczeństwa Narodowego, kwestionuje działania Bonda i kierowanego przez M (Ralph Fiennes) MI6. Bond w tajemnicy namawia do współpracy Moneypenny (Naomie Harris) i Q (Ben Whishaw), żeby pomogli mu dotrzeć do Madeleine Swann (Lea Seydoux)- córki jego starego wroga Mr. White'a (Jesper Christensen). Może ona mieć wskazówkę do odkrycia sieci WIDMA. Jako córka zabójcy, rozumie ona Bonda lepiej niż kto inny. Wraz ze zbliżaniem się do serca organizacji, 007 odkrywa niebezpieczne powiązanie między nim samym a członkiem WIDMA - Franzem Oberhauserem (Christoph Waltz).

 

Zwiastun z polskimi napisami można obejrzeć tutaj. Wybieracie się do kina?piątek, 02 października 2015
Premiera filmu "Legend"

Wielkimi krokami zbliża się premiera świetnie zapowiadającego się brytyjskiego filmu gangsterskiego o tytule "Legend". Reżyserią tego filmu zajął się Brian Helgeland, który znany jest z takich filmów jak Człowiek w ogniu czy Krucjata Bourne'a. Premiera filmu "Legend" w Polsce odbędzie się 9 października 2015 roku, podobnie jak w innych krajach nie licząc Wielkiej Brytanii, gdzie przed premiera odbyła się już na początku września. Ciekawostą jest fakt, że w dwie główne postacie wcieli się jeden aktor – Tom Hardy. Oprócz niego w filmie zobaczymy: Emily Browning, Davida Thewlis, Duffy, a także Christophera Eccleston'a. Poniżej krótki opis fabuły filmu.

 

Oparta na faktach opowieść o narodzinach i upadku gangsterskiego imperium braci bliźniaków Rona i Reggie'go Kray, którzy w barwnych latach 60-tych terroryzowali Londyn. W walce o miejsce na szczycie byli zawsze bezlitośni i nierozłączni, ich brutalność przeszła do legendy. Jednak gdy pojawiły się wielkie pieniądze, władza i kobiety, ich drogi zaczęły się rozchodzić. Pojawiły się odmienne pomysły na prowadzenie "biznesu", a w konsekwencji konflikty, na które tylko czekali ich wrogowie.

 

Zwiastun filmu "Legend" można obejrzeć na portalu filmweb.pl tutaj. Jak już wspomniałem film miał swoją premierę w Wielkiej Brytanii i możemy wstępnie ocenić czy film podobał się widzom na świecie. Aktualnie średnia ocena to 7,5 na 10 możliwych, ale co ważniejsze ponad 90% opinii krytków filmowych jest pozytywna. Ja się wybieram do kina, a Wy?

Tagi