Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
poniedziałek, 26 października 2015
Zapowiedź filmu "Spectre"

Za niecałe dwa tygodnie do kin trafi nowy film o przygodach agenta 007 o tytule "Spectre". Po udanym poprzednim „bondzie” i tym razem wytwórnia postawiła na reżysera Sama Medesa. Mam nadzieję, że nowy „Bond” nie zawiedzie i film będzie stał minimum na poziomie "Skyfall", który mi osobiście bardzo się podobał. W obsadzie oczywiście jako głownego bohatera zagra Daniel Craig, a oprócz niego w filmie wystąpią: Monica Bellucci, Christoph Waltz, Lea Seydoux, Ralpha Finnesa i wielu innych dobrych aktorów. Poniżej krótki opis fabuły filmu.

 

Tajemnicza wiadomość z przeszłości wysyła Jamesa Bonda (Daniel Craig) na misję do Meksyku i w końcu do Rzymu, gdzie spotyka Lucię Sciarrę (Monica Bellucci), piękną i niedostępną wdowę po znanym przestępcy. Dzięki niej Bond infiltruje tajne spotkanie i odkrywa istnienie złowrogiej organizacji WIDMO. W międzyczasie, w Londynie, Max Denbigh (Andrew Scott), nowy szef Centrum Bezpieczeństwa Narodowego, kwestionuje działania Bonda i kierowanego przez M (Ralph Fiennes) MI6. Bond w tajemnicy namawia do współpracy Moneypenny (Naomie Harris) i Q (Ben Whishaw), żeby pomogli mu dotrzeć do Madeleine Swann (Lea Seydoux)- córki jego starego wroga Mr. White'a (Jesper Christensen). Może ona mieć wskazówkę do odkrycia sieci WIDMA. Jako córka zabójcy, rozumie ona Bonda lepiej niż kto inny. Wraz ze zbliżaniem się do serca organizacji, 007 odkrywa niebezpieczne powiązanie między nim samym a członkiem WIDMA - Franzem Oberhauserem (Christoph Waltz).

 

Zwiastun z polskimi napisami można obejrzeć tutaj. Wybieracie się do kina?piątek, 02 października 2015
Premiera filmu "Legend"

Wielkimi krokami zbliża się premiera świetnie zapowiadającego się brytyjskiego filmu gangsterskiego o tytule "Legend". Reżyserią tego filmu zajął się Brian Helgeland, który znany jest z takich filmów jak Człowiek w ogniu czy Krucjata Bourne'a. Premiera filmu "Legend" w Polsce odbędzie się 9 października 2015 roku, podobnie jak w innych krajach nie licząc Wielkiej Brytanii, gdzie przed premiera odbyła się już na początku września. Ciekawostą jest fakt, że w dwie główne postacie wcieli się jeden aktor – Tom Hardy. Oprócz niego w filmie zobaczymy: Emily Browning, Davida Thewlis, Duffy, a także Christophera Eccleston'a. Poniżej krótki opis fabuły filmu.

 

Oparta na faktach opowieść o narodzinach i upadku gangsterskiego imperium braci bliźniaków Rona i Reggie'go Kray, którzy w barwnych latach 60-tych terroryzowali Londyn. W walce o miejsce na szczycie byli zawsze bezlitośni i nierozłączni, ich brutalność przeszła do legendy. Jednak gdy pojawiły się wielkie pieniądze, władza i kobiety, ich drogi zaczęły się rozchodzić. Pojawiły się odmienne pomysły na prowadzenie "biznesu", a w konsekwencji konflikty, na które tylko czekali ich wrogowie.

 

Zwiastun filmu "Legend" można obejrzeć na portalu filmweb.pl tutaj. Jak już wspomniałem film miał swoją premierę w Wielkiej Brytanii i możemy wstępnie ocenić czy film podobał się widzom na świecie. Aktualnie średnia ocena to 7,5 na 10 możliwych, ale co ważniejsze ponad 90% opinii krytków filmowych jest pozytywna. Ja się wybieram do kina, a Wy?

poniedziałek, 21 września 2015
Zapowiedź filmu "Marsjanin"

Już 2 października 2015 roku do polskich kin trafi długo oczekiwany nowy film Ridleya Scotta pod tytułem "Marsjanin", w którym główną rolę zagra Matt Damon. Film ten oparty jest na powieści Andy Wiera o tym samym tytule, którą można przeczytać przed obejrzeniem filmu, gdyż jest dostępna w księgarniach. Zwiastun tego filmu sci-fi można obejrzeć tutaj. W filmie oprócz wspominanego Matta Damona zobaczymy również: Jessicę Chastain, Kristena Wiiga, Kate Marę, a także Seana Beana. W kolejnym akapicie krótki opis fabuły filmu.

 

Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair…

 

Film "Marsjanin" mimo że nikt jeszcze go nie widział oficjalnie to zapowiada się bardzo dobrze – wg niektórych osób będzie to najbardziej realistyczne kino Science Fiction. Dodatkowo fakt, że stoi za nim Ridley Scott twórca takich klasyków jak: Obcy, Łowca androidów czy Gladiator może tylko to potwierdzać. Ja na pewno będę chciał sam się przekonać w kinie, a wy?

czwartek, 17 września 2015
Zapowiedź filmu "Pilecki"

Już w ten piątek, 25 września 2015 roku, odbędzie się oficjalna premiera nowego polskiego filmu dokumentalno-fabularnego pt. "Pilecki", w którym zostanie przedstawiona historia rotmistrza Witolda Pileckiego. W filmie w obsadzie zobaczymy Marcina Kwaśnego, który wcieli się w Witolda Pileckiego, Piotra Głowackiego, który zagra Tomasza Serafińskiego oraz Andrzeja Pileckiego, syna Witolda – Andrzeja Pileckiego, który będzie opowiadał o swoim ojcu. Zwiastun filmu można obejrzeć tutaj. Poniżej krótki opis fabuły filmu.

 

Film "Pilecki" to fabularyzowany dokument, przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, przez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku. Witold Pilecki to jedna z bardziej fascynujących postaci w najnowszej historii Polski. Swoje życie poświęcił walce ze zbrodniczymi dyktaturami XX wieku - niemieckim narodowym socjalizmem i sowieckim komunizmem. Brytyjski historyk prof. Michael Foot zaliczył go do sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu II wojny światowej. Losy Pileckiego dobitnie świadczą o jedności planów niemieckich i sowieckich okupantów w stosunku do elity polskiego społeczeństwa.

wtorek, 15 września 2015
Polski film wojenny - Karbala

Można odnieść wrażenie, że polskie kino z rok na rok wypuszcza coraz lepsze produkcje filmowe i że to wszystko idzie w dobrym kierunku. Dziś na warsztat wezmę nowy polski film wojenny o tytule "Karbala" w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza, który jest autorem takich filmów jak "Generał Nil" czy "Lincz". Karbala to miasto w Iraku, w którym w 2004 roku stacjonowali polscy żołnierze na misji w Afganistanie. Premiera tego filmu w polskich kinach odbyła się 11 września i nadal można go obejrzeć. W obsadzie zobaczymy m.in.: Bartłomieja Topę, Anotniego Królikowskiego, Leszka Lichotę a także kilku aktorów zagranicznych. W kolejnym akapicie krótki opis filmu.

 

Środek wojny w Zatoce Perskiej. 3 kwietnia 2004 roku. Do irackiego miasta Karbala przybywają pielgrzymi celebrujący święto Aszura. Niespodziewanie, w pełnym ludzi mieście, dochodzi do zamachów, które poprzedzają atak na strategiczny City Hall - siedzibę lokalnych władz i policji. Na placu boju pozostaje jedynie, pozbawiona wsparcia, garstka polskich i bułgarskich żołnierzy. Dochodzi do jednej z najbardziej bohaterskich bitew Polaków po II wojnie światowej. Stając oko w oko ze śmiercią, polscy żołnierze przeżywają 4 dni piekła. Heroiczna postawa, determinacja i wola walki sprawiają, że polsko-bułgarska formacja nie tylko wygrywa bitwę, ale wychodzi z niej bez straty jednego żołnierza.

 

Jak już napisałem, film "Karbala" miał swoją premierę w kinach. Widzowie bardzo dobrze go przyjeli i średnia ocena tego filmu na portalu filmweb.pl to 7,2 na 10 możliwych. Jeśli ktoś jeszcze nie widział zwiastun to polecam obejrzeć tutaj. Wybieracie się do kina, a może już byliście? Zapraszam do komentarzy.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 26
Tagi