Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
sobota, 16 kwietnia 2011
Noc oscarowa - dziś

Dzisiaj wybieram się na maraton w warszawskiej kinotece pt. "Noc oscarowa", na którym to zostaną zaprezentowane cztery najbardziej utytułowane filmy podczas gali oscarowej w 2011 roku. Już w tydzień przed startem maratonu bardzo ciężko było o sensowne miejsca i zostały tylko 2 sale, na szczęście udało się nie siedzieć pod samym ekranem. Filmy jakie zostaną wyświetlone:

Czarny Łabędź - jedna statuetka Oscara

Jak zostać królem - cztery statuetki Oscara

Fighter - dwie statuetki Oscara

Incepcja - cztery statuetki Oscara

Filmy podałem w kolejności wyświetlania w mojej sali - sali nr. 1. Do wyboru są cztery sale, a w każdej sali inna kolejność. Incepcję już oglądałem więc zamierzam się dobrze wyspać przed powrotem samochodem do domu. Cena biletu bardzo przystępna, bez zniżek, wyszło 29 zł za jedną osobę czyli trochę ponad 7 zł za jeden film.

piątek, 09 kwietnia 2010
Dobry Seven

Po raz kolejny nie udało mi się nic nowego zobaczyć w kinie, chociaż mogłem iść na dwa filmy, to sprawy osobiste pokrzyżowały sprawy. Jednak to nie był tydzień stracony, gdyż jak zwykle wieczorkiem obejżałem parę filmów na dvd.

Ostatnio napisałem, że nie mam szczęścia do dobrych filmów ale chyba coś się ruszyło, bo obejrzałem film pt. Siedem (ang. Se7en) i byłem pod dużym wrażeniem. Film ten czekał na swoją kolej kilka dobrych wieczorów, ale dawno żaden film nie wywołał we mnie tylu emocji i nie dał zmróżyć oka aż do napisów końcowych.

Cóż więcej mogę napisać? Genialny, genialny i jeszcze raz genialny. Jeśli lubisz psychologiczne dreszczowce to musisz obejżeć ten film. Fabuły nie zdradzę, bo i po co?

Moja ocena 9/10

piątek, 02 kwietnia 2010
Odgrzane kotlety

W tym tygodniu nie udało mi się obejrzeć żadnej premiery (nie martwcie się, nadrobię w następnym tygodniu, bo i tak nic ciekawego się nie działo w kinach), ale za to obejrzałem kilka filmów na DVD, które zaznaczyłem sobie do obejrzenia, są to: Gorąca Laska i Słodka jak Cukierek. Raczej nie są to bardzo ambitne produkcje, ale na Choć goni nas Czas wytrzymałem pierwsze 15 minut i usąłem.

Z ponadych dwóch filmów bardziej do gustu przypadł mi ten drugi - Słodka jak Cukierek, może dlatego że grała tam Carmen Electra, a może dlatego że fabuła była typowa, ale w całkiem niezłym wykonaniu. Nie wiem, za to Gorąca Laska nie była tak gorąca jakbym chciał.

Osobiście, jakby ktoś chciał obejrzeć dobrą komedię polecam... coś innego, ale na pewno żaden z tych filmów. Ostatnio nie mam szczęścia do dobrych filmów, być może wszystkie dobre już obejrzałem? albo ze mną coś nie tak i mimo że dobre to krytykuje.

Jeśli macie coś dobrego do polecenia, czekam na propozycje w komentarzach.

poniedziałek, 22 marca 2010
Pułapka, The Box

Ostatnio miałem przyjemność wybrać się na przedpremierowy film pt. Pułapka (ang. The Box). Po krótce film ten przedstawia rodzinę Lewisów, którzy mają kłopoty finansowe. Pewnego ranka, nieznajomy zostawia im przesyłkę pod drzwiami, w której znajduje się pudełko z magicznym czerwonym guzikiem. Po wciśnięciu guzika, rodzina otrzyma milion dolarów w gotówce, ale ktoś na świecie zginie. Okazuje się że jest to eksperyment "bogów".

Niestety spowiedziewałem się nieco lepszego filmu, może daltego że jestem miłośnikiem akcji. Ale wydaje mi się że nie tylko ja mam takie warażenie. Generalnie pomysł na film bardzo dobry, gdzie mamy przekazany w treści morał oraz wydaje mi się że każdy chciał dowiedzieć jak film się skończy, ale już wykonanie jakieś nie takie.

Miałem jakiś niedosyt zakończeniem samego filmu, nie zakończył się on ani happy-endem (i dobrze w sumie), ale nie doszło również do rozwiązania problemu, ale wszystko działo się dalej - kolejna rodzina otrzymała Pudełko.

Moja ocena: 4/10

Pierwszy wpis

Witajcie, chociaż to nowy blog, więc pewnie nikt tego nie przeczyta. Przedstawiam wam mojego nowego bloga, gdzie będę poruszał tematykę filmu, głównie komerkcyjnego. Szczerze powiem, że nie ruszają mnie jakoś te wszystkie niszowe produkcje, które wg. znamienitych krytyków są świetnymi filmami.

Oglądam to co sprzedaje nam głównie Hollywood oraz nasze rodzime wytwórnie, czasem uda im się coś ciekawego zaprezentować. Więcej nie będę męczył... Zapraszam co jakiś czas przeczytać co nowego obejrzałem i co o tym sądzę.

Tagi: blog film
14:35, w.mateusz
Link Dodaj komentarz »
1 ... 26
 
Tagi