Kategorie: Wszystkie | filmy | nagrody | seriale
RSS
czwartek, 14 maja 2015
Film "Mad Max: Na drodze gniewu" w kinach

Już tylko kilka dni dzieli nas od wielkiego kinowego wydarzenia, którego sponsorem będzie film o tytule "Mad Max: Na drodze gniewu". Reżyserem nowego Mad Maxa będzie ten sam reżyser co pierwszych trzech części sprzed ponad 30 lat czyli George Miller, co jest dobrą informacją dla widzów, gdyż nie rozczarują się jak w wielu przypadkach kiedy następuje wznowienie jakiegoś legendarnego tytułu filmowego. Muszę na wstępie dodać, że ogromnego minusa dostaje polski dystrybutor gdyż premiera tego filmu w Polsce będzie jedną z ostatnich na świecie, w większości krajów premiera odbędzie się 14 maja, a u nas data premiery została ustalona na 22 maja 2015 roku. W obsadzie filmu oczywiście zobaczymy innych aktorów niż w filmach sprzed 30 lat. W obsadzie zobaczymy m.in. Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Zoë Kravitz, a także Rosie Huntington-Whiteley. Poniżej krótki opis fabuły filmu oczywiście nie jej nie zdradzając do końca.

 

Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka po świecie. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierów przemierzających tereny spustoszone przez wojnę nuklearną (Wasteland) w pojeździe zwanym War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę. Uciekają z Cytadeli sterroryzowanej przez Immortana Joe’ego, któremu odebrano coś wyjątkowego. Rozwścieczony watażka zwołuje wszystkie swoje bandy i wytrwale ściga buntowników, podczas gdy na drogach toczy się wysokooktanowa wojna.

 

Zwiatun nowego Mad Maxa można obejrzeć tutaj. Zanim pójdziecie do kina macie jeszcze czas na nagodnienie zaległości i obejrzenie filmów: Mad Max z 1979 roku, Mad Max 2 – Wojownik Szos z 1981 roku oraz Mad Max pod Kopułą Gromu. Zamierzacie wybrać się do kin?środa, 08 kwietnia 2015
Premiera filmu "Szybcy I Wściekli 7"

Na 10 kwietnia 2015 roku zaplanowano premierę oczekiwanego przez bardzo wielu ludzi filmu "Szybcy i Wściekli 7", który jak sam tytuł wskazuje jest już siódmą cześcią serii, a jednocześnie bardzo głośną ze względu na śmierć w wypadku jednego z głównych aktorów - Paula Walkera. Więcej o śmierci aktora można przeczytać tutaj. Reżyseria tej części zajął się James Wan. W obsadzie filmu zobaczymy dobrze znanych aktorów z poprzednich części: Vina Diesela, Paula Walkera, Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster a także Jasona Stathama. Poniżej krótki opis fabuły filmu.

 

Akcja "Szybkich i wściekłych 7" rozpoczyna się mniej więcej rok po tym jak zespół Doma (Vin Diesel) i Briana (Paul Walker) powraca po ułaskawieniu do USA. Starają się być prawowitymi obywatelami i członkami rodzin, co po latach na wysokich obrotach nie do końca im wychodzi. Dom z całych sił stara się ponownie zacząć życie z Letty (Michelle Rodriguez), podczas gdy Brianowi z trudem przychodzi dostosowanie do funkcjonowania na spokojnych przedmieściach z Mią (Jordana Brewster) i ich synem. Z kolei Tej (Chris "Ludacris" Bridges) i Roman (Tyrese Gibson) korzystają z życia, bawiąc się i podrywając dziewczyny. Wszystko wydawałoby się wracać do normalności, gdyby nie fakt pojawienia się brytyjskiego zabójcy, który z zimną krwią realizuje swój plan i ma rachunki do wyrównania.
Zwiastun filmu "Szybcy I Wściekli 7" można zobaczyć tutaj. Film na pewno osiągnie wysokie wyniki sprzedaży i oglądalności ze względu na to że Paul Walker w filmie będzie występował noramlnie jak i dzięki efektom CGI, które umożliwiły dokończenie zdjęć po śmierci aktora.czwartek, 26 marca 2015
Film "Oculus"

W tym tygodniu posucha w kinach, mimo że co tydzień do kin trafia około siedmiu nowych filmów, to nie ma za bardzo z czego wybierać, bo są to niszowe lub słabe produkcje. W tym tygodniu, a dokładnie 27 marca 2015 roku w kinach zadebiutuje ciekawie i dobrze zapowidający się horror o tytule "Oculus", którego reżyserią zajął się Mike Flanagan. Zwiastun tego filmu możemy zobaczyć tutaj. W obsadzie nie zobaczymy gwiazd kina, w filmie wystąpili m.in. Karen Gillan, Brenton Thwaites, Katee Sackhoff, a także Rory Cochrane. Poniżej przedstawiam, krótki opis fabuły filmu.

 

 Kaylie i Tim próbują odbudować swoją nadszarpniętą relację po gwałtownej i traumatycznej śmierci swoich rodziców, która nastąpiła dziesięć lat wcześniej. Kaylie podejrzewa, że przyczyną tragedii było lustro, które wisiało kiedyś w gabinecie ojca. Prawdę o pochodzeniu lustra zabrały ze sobą do grobu jego kolejne ofiary. Jego pozornie nieszkodliwe odbicie kryje w sobie śmiertelnie niebezpieczną nadprzyrodzoną moc, przejmującą kontrolę nad umysłem patrzącego i wywołując u niego paranoję, halucynacje i wreszcie opętanie. Gdy rodzeństwo zbliża się do prawdy, historia zaczyna się powtarzać. Siostra i brat nabierają wobec siebie podejrzeń, niepewni, co jest prawdą, a co fałszem... dopóki nie zdają sobie sprawy, że wpadli w sidła lustra.

środa, 04 marca 2015
Film "Focus"

Dawno w kinach nie było ciekawego filmu o przekrętach jak np. "Przekręt" czy "Next" z Nicolasem Cagem. Na horyzoncie pojawił się nowy film o tytule "Focus", którego przygotowywaniem zajęli się Glenn Ficarra i John Requa. Zwiastun filmu można obejrzeć tutaj. W rolach głównych zobaczymy Willa Smitha (choć początkowo miałbyć to Ryan Gosling, który zrezygnował) i Margot Robbie, która także zastąpiłam inną aktorkę, która zrezygnowała z roli. Poniżej krótki opis fabuły filmu.

Nicky (Will Smith), doświadczony "mistrz podstępu" wdaje się romans z początkującą oszustką o imieniu Jess (Margot Robbie). Nicky przekazuje podopiecznej tajniki swojego fachu, ale gdy ta zbliża się do niego za bardzo, postanawia zerwać z nią kontakt. Trzy lata później, już jako zawodowa femme fatale, Jess pojawia się w Buenos Aires na wyścigach samochodowych, w których stawka jest wysoka. Właśnie tam Nicky stara się wykonać swój najnowszy i bardzo niebezpieczny numer, ale ona zupełnie zbija go z pantałyku i wytrawny oszust zaczyna mieć trudności.

 

Zapowida się ciekawie? Ja obejrzę ale chyba tylko jak wyjdzie na DVD.

Orły 2015: "Bogowie" najlepszym filmem

Z małym opóźnieniem informujemy o wynikach tegorocznego festiwalu filmowego Orły, w którym nagrody dla filmów i osób kina przyznaje Polska Akademia Filmowa. Wyniki nie były ogromnym zaskoczeniem, najwięcej statuetek otrzymał film "Bogowie", który zgarnął aż 7 orłów. Na drugim miejscu pod względem ilości otrzymanych statuetek uplasował się film Jana Komasy "Miasto 44", który to otrzymał 5 orłów. Lista kategorii i filmów, które wygrały:

Najlepszy Film - "Bogowie"

Najlepsza Reżyseria - Łukasz Palkowski - "Bogowie"

Najlepszy Scenariusz - Krzysztof Rak - "Bogowie"

Najlepsza Główna Rola Kobieca - Maja Ostaszewska - "Jack Strong"

Najlepsza Główna Rola Męska - Tomasz Kot - "Bogowie"

Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca - Kinga Preis - "Pod Mocnym Aniołem"

Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska - Piotr Głowacki - "Bogowie"

Najlepszy Film Europejski - "Lewiatan"

Odkrycie Roku - Zofia Wichłacz - Najlepsza Główna Rola Kobieca "Miasto 44"

Najlepsze Zdjęcia - Piotr Sobociński Jr. - "Bogowie"

Najlepszy Dźwięk - "Powstanie Warszawskie"

Najlepszy Montaż - "Miasto 44"

Najlepsze Kostiumy - "Miasto 44"

Najlepsza Scenografia - "Miasto 44"

Najlepsza Muzyka - Czesław Niemen - "Sen O Warszawie"

Najlepszy Film Dokumentalny - "Powstanie Warszawskie"

Najlepszy Filmowy Serial Fabularny - "Czas Honoru - Powstanie"

Nagroda Publiczności (Przyznana Przez Społeczność Filmwebu) - "Bogowie"

Ciekawostki o Orłach 2015:

- po raz pierwszy została przyznana nagroda dla najlepszego serialu, którą otrzymał serial "Czas Honoru - Powstanie".

- nagrodę za "Osiągnięcia Życia" otrzymał Franciszek Pieczka.

- od kilku lat przyznawana jest nagorda publiczności, na którą można głosować na portalu filmweb.pl, w tym roku zdobył ją film "Bogowie".

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 26
Tagi